R5 3600 100 derece oluyor

Emre Eryılmaz

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba sayın arkadaşlar işlemcimi BIOS ayarlarından 4.2 yapınca 90 100 falan oluyor.
Bende 39 yaptım anca öyle 70-80-85 arası oluyor fakat çok garibime gitti bilgisayarımı yeni İncehesap'tan aldım işlemci soğutucusu Game Power airbender.
Yazsanız direk çıkar acaba o mu kötü ya da sürdükleri termal macun mu dandik anlamadım.
Yardımlarınızı bekliyor teşekkür ediyorum.

Voltajı yüksektir işlemcinin. Ekran resmi atın. Ayrıca soğutucunuz iyi bir soğutucu değil. Tam oturmamışta olabilir. CRB kapatıp 4.1 yapın voltajı da 1.25 falan deneyin. R5 3600 için birsürü Undervolt rehberleri var. Onlara bakarak ayarları yapın biostan.

Soğutucu kalitesiz demeyelim. Bu model AMD işlemciyi soğutacak yetide değildir belki diyelim. Genelde kule tipi soğutucular daha başarılı olur böylesi sıcaklıklara çıkan işlemcilerde. Fan değiştirmen çözüm olacaktır.

Soğutucu kalitesiz demeyelim. Bu model AMD işlemciyi soğutacak yetide değildir belki diyelim. Genelde kule tipi soğutucular daha başarılı olur böylesi sıcaklıklara çıkan işlemcilerde. Fan değiştirmen çözüm olacaktır.

Peki teşekkür ederim bir soğutucu öneriniz var mı?
@Emre Eryılmaz RTX 3060, RTX 2070, RX 6600XT ve daha üst seviye bir ekran kartınız yok ise CPB ayarını kapatarak en düşük sıcaklık ve voltaj ile kullanabilirsiniz.

ASUS TUF 3060 OC kullanıyorum.
Soğutucu çok kalitesiz, kasanız da hava almayan bir model olsa gerek. Yeni bir soğutucu alırsanız sorun çözülecektir diye tahmin ediyorum.

Kasam gayet iyi fakat soğutucu öneriniz var ise söylerseniz mutlu olurum.

Peki teşekkür ederim bir soğutucu öneriniz var mı?

ASUS TUF 3060 OC kullanıyorum.

Kasam gayet iyi fakat soğutucu öneriniz var ise söylerseniz mutlu olurum.

Olay soğutucu ya da başka bir şey değil. Olay sizin BIOS da bilmediğiniz ayarlar sonrası sıcaklık yükselmesi. Hangi ayar ile oynadınız acaba?

Geri
Yukarı