R5 3600 88 derece oluyor

Emrah1944

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selam arkadaşlar sizlere 2 sorum olacak. İşlemcim boştayken 60 70 gibi oynuyor. 5 dk sonra 50 oluyor. Yükteyken 80 88 oluyor sıvı soğutma sistemi düşünüyorum, ne önerirsiniz? Overclock yapmak gerekir mi?
AMD Ryzen 5 3600.
AMD Radeon RX 5600 XT.
B450 M a Pro Max.
Crucial 16 GB 3000 MHz.
Kasa Xigmatek cyclops 4x120 mm fan x_power 650W.
Bazı oyuncularda işlemci 72 bazı oyunlarda 88 kesin görüyorum biraz uzun oldu biliyorum ama çok pahalı bir sistem oldu değerini bilmeye çalışıyorum şimdiden teşekkür ederim.

UV yaparak sıcaklıkları azaltabilirsiniz. UV yapmadan CPB kapatmak da işe yarar. Sıvı veya kaliteli bir hava soğutma içinse bütçe belirtin.

Sıvı soğutma pahalı ama açıkça konuşmak gerekirse bendeki sistem 12.500TL. Siz nasıl fan takardiniz? En iyisi olsun yine de.
Arkadaşlar önerileriniz için teşekkür, kasayı açamam garantili bozul diye.
OC yapmak lazım mi onu söylerseniz sabit performa 4.2 olsun diye niyetim yok ama sıvı soğutma alırsa gerek var mı overclock yapmak?

Termal macunu yenilersen sıvı soğutmaya hiçte gerek olmaz.

Vatan Bilgisayar'dan aldım, garantisi devam ediyor. Götürsem termal macunu değiştirirler mi?

CPB açıksa kapatıp voltaj sabitlemeniz işe yarayacaktır. Soğutucu değiştirmeniz daha sağlıklı olur. Bütçenize göre soğutucu önereyim.

Stok soğutucu. 800 TL sıvı soğutma, 1000 TL çıkabilirim kafam rahat olsun diye.
Ryzen 5 3600 overclock yapmak iyi gelmez diye okudum zaten 3600 en iyi performans sunuyor ama fazla ısınıyor. Ben akşam 2 ya da 3 saat oynuyorum onun için, 4.2 olsun diye değil.
CBP açıksa kapatıp voltaj sabitlemeniz işe yarayacaktır. Soğutucu değiştirmeniz daha sağlıklı olur. Bütçenize göre soğutucu önereyim.
Kardeşim bana yardım etsene ryzen 5 3600 sıvı soğutma önerisi ve buna termal macun önerisi 900 TL termal macun iyisi olursa sevinirim

Geri
Yukarı