Rainbow Six: Siege R5 3600 sıcaklığı 100 derece oluyor

ToygaaR

Decapat
İşlemcim AMD Ryzen 5 3600, ekran kartım AMD RX5700. hiçbir oyunda işlemci dereceğim 85'i geçmez iken bu oyunda 100 dereceyi bile gördüm. V-Sync 1frame açıp FPS'imi 144'de sabitlemeye çalıştığımda bile olmayıp sorun hala devam etti. Genellikle işlemci dereceğim 90 ila 100 arasında oluyor ve işlemciye zarar vereceğinden oyunu açamıyorum yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Soğutucunuz stok mu? Overclock var mı? Core Boost açık mı? KAsanız nedir?
Yukarıdaki gibi pek çok soruyla zaman kaybetmemek adına detaylıca bilgi vermeniz daha faydalı olacaktır.

İşlemcim AMD Ryzen 5 3600, ekran kartım AMD RX5700. hiçbir oyunda işlemci dereceğim 85'i geçmez iken bu oyunda 100 dereceyi bile gördüm. V-Sync 1frame açıp FPS'imi 144'de sabitlemeye çalıştığımda bile olmayıp sorun hala devam etti. Genellikle işlemci dereceğim 90 ila 100 arasında oluyor ve işlemciye zarar vereceğinden oyunu açamıyorum yardımcı olur musunuz?
İşlemci bazlı bir oyun o yüzden diğer oyunlara göre fazla ısınması normal.

Undervolt düşünebilirsiniz. Bu çözüm getirebilir.

Hocam r6S'de işlemciye çok yük bindiği için bayağı bir ısındırıyor. Hayatım boyunca İşlemcimi 72 derecenin üstünde görmemiştim, r6s oynayana kadar :D.82 dereceyi gördü işlemcim, oyunu oynarken klima veya vantilatör açıyorum anca fayda ediyor :).

işlemcim stok bios ayarlarından 4.00ghz a çekmiştim işlemcimi ve sanırım core boost performance de açık olması lazım.Fakat ben pubg oynuyorum fps vs bakımından r6 dan çok daha fazla gerektiren bir oyun ama bu kadar fazla asla olmadı
Soğutucunuz stok mu? Overclock var mı? Core Boost açık mı? KAsanız nedir?
Yukarıdaki gibi pek çok soruyla zaman kaybetmemek adına detaylıca bilgi vermeniz daha faydalı olacaktır.

Dosya Ekleri

• qwerwqr.PNG
    qwerwqr.PNG
    33 KB · Görüntüleme: 31
İşlemcim stok BIOS ayarlarından 4.00GHz'a çekmiştim işlemcimi ve sanırım Core Boost performance de açık olması lazım. Fakat ben PUBG oynuyorum FPS vs bakımından R6'dan çok daha fazla gerektiren bir oyun ama bu kadar fazla asla olmadı.

Hocam dalgalanmalar olabilir fakat R6 daha çok yükleniyor işlemciye hemen BIOS'u optimize ayarlarına geri getirin ve Core Boost performance yi kapatın ileride soğutucu alırsanız geri açarsınız.

Eğer stok fan kullanıyorsanız ve şu anlık bir soğutma sistemi alacak durumunuz yoksa benim yaptığım taktiği uygulayabilirsiniz. Kasanın cam kısmını çıkarttım ve tozlanmasın diye filtre taktım, daha sonra vantilatör'ü yanına koydum. R6s oynarken 82 derece gören işlemcim artık maksimum 65 64 dereceyi görüyor, V-Sync açarsam 60'a bile yaklaşmıyor :D.(Evet sırf lanet olası R6s için böyle bir düzenek kurdum)

Yeni konular

Geri
Yukarı