R5 3600 1660 Ti sistem Valorant'ta 100 FPS veriyor

oyzo9

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Öncelikle sistemimi yazıyorum:
İşlemci Ryzen 5 3600.
Ekran kartı ASUS TUF 1660 Ti OC.
Anakart MSI 450 Gaming Plus Max.
RAM 8x2 3000MHz CL16 DDR4.
Güç kaynağı olarak Cooler Master MWE 600W 80+.

Valorant'ta nedense 100-120 arası FPS alıyorum, sürücüler güncel, temiz format attım ve testlerde ısınma sorunu yaşamıyorum, yine de termal macunları (hem CPU hem de GPU) yeniledim yine de sonuç değişmedi. Basit düzeyde hem Windows hem de NVIDIA ayarı yaptım performans için ve oyun minimum ayarlarda ama FPS'im artmıyor nedense, anlamıyorum sorun ne ya da bu deger normal mi? İstediginiz test falan varsa atabilirim, ne yapmam gerek? Öneriniz varsa yazın, şimdiden teşekkürler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Görüntü kötü CPU ve GPU değerleri yerlerde nedeni ne olabilir @Amanita

Saat hızları doğru görünüyor. Ekran kartı kullanımı çok düşük. FPS o yüzden düşük muhtemelen.
PC güç ayarlarından Ryzen balanced ya da Ryzen yüksek performans modunda çalıştırıyorsun değil mi? Güç tasarrufunda değil?
Overclock yapmayı biliyorsan işlemcini 4.2 GHz sabitlemeyi de bir deneyebilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şu videodaki arkadaşın yaptığı gibi bir dene. FPS'ini arttıracak ve ekran kartı kullanımını arttıracak mı diye.
BIOS'un güncel değilse BIOS güncellemeyi bir dene.
Buradan da B450 chipsetini bir güncelle.

1671974041163.png

Overclock farklı PC'lerde sıkıntı almadan yaptım fakat bu PC'de ne zaman denesem mavi ekran alıyorum ve evet tasarruf modunda değil güç modunda videoyu izleyip deneyip tekrardan yanıt vereceğim.

BIOS'um güncel chipseti güncelledim güç modunda bir tek OC yapamıyorum 4.2'ye sabitlediğimde mavi ekran alıyorum Ryzen Master ile Max gördüğüm değer 3.7

Son düzenleyen: Moderatör:
Önce BIOS sıfırla sonra all Core 4.2 GHz ve Vcore 1. 25V yap. Bu halde mavi ekran vermemesi gerekir. Veriyorsa donanımsal başka bir problem vardır.

Acaba işlemcide mi anakartta mı problem var?4.2'ye alınca mavi ekran alıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı