R5 3600 2070S sistem yükseltme

Attığım PSU'ların kapasitörleri daha iyi, o zaman şu PSU'ları alması daha iyi olur:

Silverstone olan RM750'den neye göre daha iyi, karşılaştırma videosu veya link atabilir misiniz?

@Tek7HackDedi sırf ben üzgün attım diye üzgün atmanın manası yok, hep aynı şeyi yapıyorsunuz 😡

SilverStone RM750'den neye göre daha iyi, karşılaştırma videosu veya link atabilir misiniz?

@kandes2 sanırım RM750'nin kapasitörleri hakkında konu açan kişi sizsiniz, arkadaşa detaylı bir biçimde anlatabilir misiniz?

Gerçi kapasitörlerin PSU kalitesini belirleme konusunda çok büyük önem taşımadığını söylüyorlardı.

Silverstone olan RM750'den neye göre daha iyi, karşılaştırma videosu veya link atabilir misiniz?

RM750'nin ana kapasitörleri 4. seviye yani bayağı kalitesiz, filtreleme kapasitörleri ise 2. seviye.

Silverstone Strider'da ise 1. seviye ve 2. seviye kapasitörler var.

Voltaj regülasyonu olarak RM750 daha iyi.

Hold-Up time olarak Strider rezalet, ZM700 LXII gibi bir model bile ondan daha iyi, RM750 bu konuda çok daha iyi.

Sıcaklık olarak eşit sayılırlar.

Verimlilik olarak da yakınlar.

RM750 ani akım testi yapılınca 12V ve 5V'da başarılı, 3.3V'da başarısız olmuş, Strider ise hepsinde başarılı.

Dalgalanma olarak RM750 daha başarılı, 3.3V'da Strider kötü bir iş çıkarmış.

RM750'nin ana kapasitörleri kalitesiz diye önermiyorum ama Hold-Up time yüzünden Strider'da önermeyebilirim.

İkisinin birbirine karşı %100 bir avantajı yok.

Kaynak:

RM750'nin ana kapasitörleri 4. seviye yani bayağı kalitesiz, filtreleme kapasitörleri ise 2. seviye.

SilverStone Strider'da ise 1. seviye ve 2. seviye kapasitörler var.

Voltaj regülasyonu olarak RM750 daha iyi.

Hold-up time olarak strider rezalet, ZM700 lxıı gibi bir model bile ondan daha iyi, RM750 bu konuda çok daha iyi.

Sıcaklık olarak eşit sayılırlar.

Verimlilik olarak da yakınlar.

RM750 ani akım testi yapılınca 12V ve 5V'da başarılı, 3.3V'da başarısız olmuş, strider ise hepsinde başarılı.

Dalgalanma olarak RM750 daha başarılı, 3.3V'da strider kötü bir iş çıkarmış.

RM750'nin ana kapasitörleri kalitesiz diye önermiyorum ama hold-up time yüzünden Strider'da önermeyebilirim.

İkisinin birbirine karşı %100 bir avantajı yok.

Kaynak:

PSU alacağım zaman konuma sizi etiketleyeceğim, bu kadar detaylı açıklama yapanı çok göremiyorum.

Bilgilendirme için teşekkürler, peki bu bütçede strider ve RM750 dışında hangi PSU'yu tavsiye edersiniz?

PSU alacağım zaman konuma sizi etiketleyeceğim, bu kadar detaylı açıklama yapanı çok göremiyorum.

İnceleme olduğu sürece detaylı açıklıyorum.

Tabii bazı incelemeler var, 1-2 test atıp bitiriyorlar.
Bilgilendirme için teşekkürler, peki bu bütçede strider ve RM750 dışında hangi PSU'yu tavsiye edersiniz?

150-200 TL farkla RM750X var, her konuda RM750'den daha başarılı ve kapasitörleri kalitesiz değil.

GF1 de bakılabilir, ama stokta yok.

Geri
Yukarı