R5 3600 4.2GHz 1.025V test sonuçları

M.Arda Solmaz

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
4.3GHz 1.1v de sıçramalar vardı 4.3GHz 1.075'e indirdim yine aynıydı. Öyle deneye deneye 1.025'e indim. Açtım 4.3 GHz'de baktım stabilite işi çözülmüş. Dedim bir stres testi yapayım, gittim bastım AIDA64 Extreme'deki stres testine PC restart attı. Gittim 4.2'ye çektim açtım yine stabilite çözülmüştü 36-37-38 arası boşta ve Google gezinirken sabit idi, sevindim.

Stres test yapayım dedim tekrar, bu sefer restart atmadı ve 17 dakikalık stres testinde sıcaklık 61'i geçmedi 60 sabit gezdi 3-4 kere 61'e çıkıp indi. Şu an 4.2GHz 1.025 voltaj ile evet 1.025 voltaj ile stabil çalışıyor ve stres testinde 61 dereceyi geçmiyor. SS bırakıyorum inceleyebilirsiniz bir sorunveya yanlışım var ise belirtin çünkü ilk kez yapıyorum.

Mutluluktan 19 dakika stres test yapabildim, bekliyemedim. Ama 1 saat yapsam bile en fazla 2-3 derece oynar diye düşünüyorum. Kasam Sharkoon RGB Flow, önde üç adet Arctic P12 üstte 2 adet Akasa Viper s-Flow 14cm ve egzoz fan olarak Arctic bionix p120. işlemci soğutucum ise MSI Core Frozr L. Fanların hepsi %50 ile çalışıyor. Onun üstünde biraz rüzgar sesi duyuluyor. Yani stress testindede %50 ile çalışıyorlardı.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    172,2 KB · Görüntüleme: 89
Bu değerleri AIDA64'de mi aldınız. Prime95 testini de dener misiniz?

Çok fark eder mi? Çünkü oyuna gireceğim birazdan arkadaşlarla. AIDA güvenilir değil mi?
Turnayı gözünden vurmuşsunuz gibi gözüküyor.

Aynen :)
İşlemcin 2020 olan seri sanırım. Yakında bende almayı düşünüyorum.

Üstüne baktım bir demişti yine aynı önceden bilmiyordum. 2010SUS yazıyor.

Prime95 Small FFTs testi yaparken Core Temp uygulamasının resmini at.

Çok büyük ihtimal işlemci çekirdek kısıyor, yani voltaj yetmiyor.

Testi 2-3 dakika yap yeter.

Yani ben AIDA ile 40 derece iken Prime95'de 80leri gördüm.

Afterburner'da da aynı ama, neyse test edip sizle sonuçları paylaşacağım.
Prime95 small ffts testi yaparken Core temp uygulamasının resmini at.

Çok büyük ihtimal işlemci çekirdek kısıyor, yani voltaj yetmiyor.

Testi 2-3 dakika yap yeter.

Bu performans kaybına yol açar mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı