Çözüldü R5 3600 90 Derece

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Fatik_kk

Centipat
Ryzen 5 3600 oyunlarda 90 dereceleri görüyordu bende forumda dolaşınca herkesin CPB diye bir şeyden bahsettiğini gördüm CPB'yi kapattım böyle bir durumda herkeste 3950 GHz'den 3600 GHz'e düşüyordu ama kapatmama rağmen hala 3950'de devam ediyor bunun için ne yapmam lazım?

Çözüm
Ayarı kapatırken frekansı değiştirdiniz mi? Frekansın otomatik modda olması gerekli.
Ryzen 5 3600 oyunlarda 90 dereceleri görüyordu bende forumda dolaşınca herkesin CPB diye bir şeyden bahsettiğini gördüm CPB'yi kapattım böyle bir durumda herkeste 3950 GHz'den 3600 GHz'e düşüyordu ama kapatmama rağmen hala 3950'de devam ediyor bunun için ne yapmam lazım?
90 derece mi ? aynı işlemciyi bende kullanıyorum ama en fazla oyunlar da 76 derece oluyor. Denetim masasından da dengeli seçeneğini falan değiştir.

90 derece mi? Aynı işlemciyi bende kullanıyorum ama en fazla oyunlar da 76 derece oluyor. Denetim masasından da dengeli seçeneğini falan değiştir.

Anlamadım bir türlü 90 derece çok yüksek evet ama belki işlemci fanında sıkıntı olabilir bir onları da kontrol edeceğim.

Ayarı kapatırken frekansı değiştirdiniz mi? Frekansın otomatik modda olması gerekli.

Çok teşekkürler değişince düzeldi.

Anlamadım bir türlü 90 derece çok yüksek evet ama belki işlemci fanında sıkıntı olabilir bir onları da kontrol edeceğim.

Çok teşekkürler değişince düzeldi.
Rica ederim. Eğer oyunlarda performans kaybı yaşarsanız benim size önerim güzel bir soğutucu almaktır. Hatta OC bile yapabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı