R5 3600 işlemci boşta 60 derece

RedStar80

Hectopat
Daha fazla  
Sistemi henüz yeni topladım. Cougar MX350 mesh kasasını kullanıyorum ve kasada sadece 2 fan var ( ön panelde ). Aldığım sıcaklık değerli şu şekilde. Sizce değerler normal mıdır? Ne yapmam gerekir? Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 2.png
    2.png
    57,8 KB · Görüntüleme: 48
  • 20200520_111154.jpg
    20200520_111154.jpg
    781,1 KB · Görüntüleme: 57
  • 1.png
    1.png
    59 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleyen: Moderatör:
CPU fanı stock fan mı? Öyle ise kule tipi bir fan almak gerekebikir bence,kullanmasam da işlemciyi stock fanda ısınma sorunu yapabildiğini okumuştum sanki

60 derece startupta çok anormal değil, kasa içi sirkülasyonu çok önemli bu durumda kasanızı havadar bir yere koyun ve startup işlemlerinin bitmesini bekleyip tekrar sıcaklık değerlerini kontrol edin.

Hocam bu sıcaklarda normaldir. Siz yine de imkanınız varsa kule tipi sağlam bir soğutucuya geçebilirsiniz ve buna ek olarak da sağlam bir termal macun yenilemesi yapabilirsiniz.

Sistemi henüz yeni topladım. Cougar MX350 mesh kasasını kullanıyorum ve kasada sadece 2 fan var ( ön panelde ). Aldığım sıcaklık değerli şu şekilde. Sizce değerler normal mıdır? Ne yapmam gerekir? Teşekkürler.
Ekran kartıda 50 derecede çalışıyor. Kasaya egzoz fan alın.

Chipsetini güncelledin mi?
Herhangi bir güncelleme yapmadım. Nasıl yapacağım?
CPU fanı stock fan mı? Öyle ise kule tipi bir fan almak gerekebikir bence,kullanmasam da işlemciyi stock fanda ısınma sorunu yapabildiğini okumuştum sanki
Evet stock fan takılı.

Kule tipi soğutucuya geçmeden kasaya sadece egzoz fani taksam sıcaklık değerleri düzelir mi? Islemcim yük altında 94 dereceyi gördü çünkü. Pek bütçem yok açıkçası. Soğutucu önerebilir mısınız?

Aynı işlemciyi kullanmaktayım stok fan ile ve boşta 41-43 derece de. BIOS ayarların da Core Core Performance Boost ayarını kapatmanı tavsiye ederim. O ayar açık olduğun da aynı şekil de bende de derece 54-58 derece oluyor boşta.

Geri
Yukarı