R5 3600 CBP açıkken boşta 50 derece normal mi?

370335

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba. boşta 50 dereceyi görüyor 60 dereceyi bile buluyor CBP açıkken. işlemcim R5 3600 birde oyundayken 90 dereceyi geçince bir iki kere sistem kapanmıştı. zarar görür mü ömrü ve kısalır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. boşta 50 dereceyi görüyor 60 dereceyi bile buluyor CBP açıkken. işlemcim R5 3600 birde oyundayken 90 dereceyi geçince bir iki kere sistem kapanmıştı. zarar görür mü ömrü ve kısalır mı?
Yani ömrü için iyi olacağını sanmam. Stok fanla kullanıyorsanız 300tl'ye snowman t6 ultra alın.

Aynı işlemciyi kullanıyoruz stok soğutucu yetersiz cbp kapatabilirsin veya yeni soğutucu alabilirsin başka bir çözümü yok gibi ayrıyeten termal macunu yenilemelisin kaliteli bir macun ile.

Aynı işlemci var, kasa içi havalandırmam iyi olmamasına rağmen ve stok fanla kullanmama rağmen 80 dereceyi yaz aylarında bile çok çok nadir gördüm. CPB de açık. Bence custom fan ayarı falan yapın hocam.

Şu an sıvı soğutma kullanıyorum böyle bir problemim yok 90 derece olup 2-3 kere kapanmıştı zarar görmüş müdur ömründen yemiş midir ondan paniğim.
90 derecede kapanma zarar gördüğü için olmaz, 90 derece sınır olarak belirlenmiştir, o sıcaklığa ulaşınca otomatik kapanabilir. 3600 100 derecede bile çalışabilecek bir işlemci. Ancak o dereceler ne kadar sağlıklı tartışılır tabiki.

90 derecede kapanma zarar gördüğü için olmaz, 90 derece sınır olarak belirlenmiştir, o sıcaklığa ulaşınca otomatik kapanabilir. 3600 100 derecede bile çalışabilecek bir işlemci. Ancak o dereceler ne kadar sağlıklı tartışılır tabii ki.

Zarar vermemiştir değil mi ömründen yememiştir değil mi?

Zarar vermemiştir değil mi ömründen yememiştir değil mi?
Hocam bu konuda kesin bir şey diyemem. AMD o sıcaklıkların normal olduğunu söylüyor, bana ise normal gelmiyor. Senin işlemcinin 90 derecede kapanması ise hasar gördüğünden değil, sınırı geçtiği için olmuştur muhtemelen. Ömründen gitmiş midir, gitmemiş midir biz bilemeyiz.

Yeni konular

Geri
Yukarı