R5 3600 Forza Horizon 4 FPS drop

zyigit

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Forza Horizon 4 oynarken ani fps düşüşü yaşıyorum. Dün çok sık olmasa da bu gün oyuna girdiğimde oynamaya engel olacak şekilde FPS ani olarak düşüyor. 75 olan FPS sınırını kaldırdım 150-170 civarı FPS alıyorum fakat bir anda 30-45 e düşüyor sonra tekrar yükseliyor. Bu durumu nasıl düzeltebilirim? Oyun ayarlarım en yüksekte (1080p). Furmark Bench testi sonucu: FurMark Scores.

Sistemim:
  • Ryzen 5 3600 (Fazla ısındığı için CPB kapalı şekilde kullanıyorum.)
  • Sapphire RX 5700 XT Pulse
  • Asus Tuf B450M Pro Gaming
  • Kingston a2000 M.2 SSD
  • Team T-Force Vulkan Tuf 3200 MHz CL16 18GB (8+8)

Herkese merhaba. Forza Horizon 4 oynarken ani FPS düşüşü yaşıyorum. Dün çok sık olmasa da bu gün oyuna girdiğimde oynamaya engel olacak şekilde FPS ani olarak düşüyor. 75 olan FPS sınırını kaldırdım 150-170 civarı FPS alıyorum fakat bir anda 30-45'e düşüyor sonra tekrar yükseliyor. Bu durumu nasıl düzeltebilirim? Oyun ayarlarım en yüksekte (1080p). FurMark bench testi sonucu: FurMark Scores.

Sistemim:
  • Ryzen 5 3600 (fazla ısındığı için CPB kapalı şekilde kullanıyorum.)
  • Sapphire RX 5700 XT Pulse.
  • ASUS TUF B450M PRO GAMING.
  • Kingston A2000 M.2 SSD.
  • Team T-Force Vulkan TUF 3200 MHz CL16 18 GB (8+8)

FPS'i 60'a sabitleyin.

Sisteminiz ne kadar güçlü olursa olsun Steam versiyonunda ara sahne geçişlerinde vs oyun takılıyor. Büyük ihtimal düzeltiler ancak şu an için yapılabilecek bir şey yok. Genel olarak biraz sorunları var.

FPS'i 60'a sabitleyin.
Monitörüm 75hz olduğu için 75e sabitliyor 60 yapsam bu sefer 20-25 e düşecek.
Sisteminiz ne kadar güçlü olursa olsun Steam versiyonunda ara sahne geçişlerinde vs oyun takılıyor. Büyük ihtimal düzeltiler ancak şu an için yapılabilecek bir şey yok. Genel olarak biraz sorunları var.
Farkettim, maalesef 2 kez crash verdi Readeon Software. Umarım düzeltilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı