R5 3600 - GTX 1060 sistem aniden görüntüyü kesiyor

SmartFace

Hectopat
Daha fazla  
RAM
GSKILL RIPJAWS V 2400 MHz 2x8GB Dual
SSD veya HDD modeli
2x 1TB WD Blue HDD, 1x Sandisk SSD Plus 480GB SSD
Ekran kartı
Asus Dual GTX 1060 3GB
Anakart
MSI Mag B550 Tomahawk
İşlemci
R5 3600
Selam.

Bilgisayarımda oyun oynayacaktım oyunu başlatınca 2 kere görüntü gitti ve ekran kartı fanları son hız dönmeye başladı. Ardından bilgisayara format atmaya karar verdim ve aynı durum yük altında değilken HDD'den dosya silerken de oldu ( oynadığım oyun HDD'ye Windows SSD'ye kurulu) ardından şüphelenip CrystalDiskMark'ı çalıştırdım ve sanırım 4K testi ( 3. satırdaki test) başladıktan bir süre sonra tekrardan sistem görüntüsü kesildi ve fanlar dönmeye başladı. Sorun SSD de mi ekran kartında mı yardımcı olabilir misiniz? Sistemde SilverStone 500W 80+ PSU bulunuyor. Şimdi tekrar açtım ve Windows Scanning Disk C diye bir ekran çıktı ardından Windows açıldı. Sizce bu sorunun nedeni nedir? SSD Sağlığım da aslında %86 görünüyor öyle düşük bir seviyede de değil.

Son düzenleme:
Termal değişimi işe yaradı sanırım. Şu an aynı testi çalıştırdım normalde 3 dakikada 83'ü görüp kapanırken şu an 5 dakika oldu anca 70 dereceye geldi. En azından ısınma sorununu çözmüş oldum. Bakalım tekrarlayacak mı kapanma problemi.

Benim ASUS TUF 3060 Ti ve halen garantisi devam ediyor.
Servis termal macun degiṣimi yapar mi?
Battlefield 2042 de 83 dereceyi gördü.
Sorun acaba sicaklik mi? 1 saat oynadim sorunsuz birden aniden yine ekran karardi ve fanlar yine deli gibi dönüyor.

Benim ASUS TUF 3060 Ti ve halen garantisi devam ediyor.
Servis termal macun degiṣimi yapar mi?
Battlefield 2042 de 83 dereceyi gördü.
Sorun acaba sicaklik mi? 1 saat oynadim sorunsuz birden aniden yine ekran karardi ve fanlar yine deli gibi dönüyor.
Benim de ekran kartım Asus. GPU Tweak üzerinden baktım max sıcaklık değeri 83 dereceye sabitliydi onu 95 e yükselttim fan hızlarını da bir tık arttırdım şu an sorun yok gibi. Aynı kartı kullanan başka kişilerin çektiği videolara bakın sıcaklık değerleri çok yüksekse aşırı ısınma sebebiyle servise gönderin

Benim de ekran kartım ASUS. GPU Tweak üzerinden baktım Max sıcaklık değeri 83 dereceye sabitliydi onu 95'e yükselttim fan hızlarını da bir tık arttırdım şu an sorun yok gibi. Aynı kartı kullanan başka kişilerin çektiği videolara bakın sıcaklık değerleri çok yüksekse aşırı ısınma sebebiyle servise gönderin.

Sicaklik konusunda o kadar cok etken var ki maalesef karṣılaṣtirma yapamiyorum. Kasa markasi, boyutu, kullanılan fan sayıları pozisyonları, markalari ve fiyatlari...
Kartın üzerinde performans mode ve silent mode ṣalteri mevcut ve ben bunu ṣimdi silent mode yaptim ve oyunu Ultra ayarlardan high ayarina getirdim denemeye devam.

Bir de bu kart ile ben Ray Tracing ve DLSS kullanmiyorum sıcaklıklar yükselmesin diye.
Fortnite oynuyorum ayarları performans modunda yaparsan iyi diyorlar yüksek FPS önemli detay önemli degil diyorlarda ben Ultra oyanamayacaksam bu kartı neden aldim onu da anlamıyorum.
Servịse yollasam her şey yolunda sorunsuz diye geri yollayacaklar bende o kadar süre kartsiz kalacagim diye endiseliyim.
Acaba sizin gibi stress testi yapıp sıcaklık degerlerini kayıt mi alsam?

Sicaklik konusunda o kadar cok etken var ki maalesef karṣılaṣtirma yapamiyorum. Kasa markasi, boyutu, kullanılan fan sayıları pozisyonları, markalari ve fiyatlari...
Kartın üzerinde performans mode ve silent mode ṣalteri mevcut ve ben bunu ṣimdi silent mode yaptim ve oyunu Ultra ayarlardan high ayarina getirdim denemeye devam.

Bir de bu kart ile ben Ray Tracing ve DLSS kullanmiyorum sıcaklıklar yükselmesin diye.
Fortnite oynuyorum ayarları performans modunda yaparsan iyi diyorlar yüksek FPS önemli detay önemli degil diyorlarda ben Ultra oyanamayacaksam bu kartı neden aldim onu da anlamıyorum.
Servịse yollasam her şey yolunda sorunsuz diye geri yollayacaklar bende o kadar süre kartsiz kalacagim diye endiseliyim.
Acaba sizin gibi stress testi yapıp sıcaklık degerlerini kayıt mi alsam?
Silent mod fanlardan kısar. Performans moduna alın. DLSS yi ise açın. Ultra'da oynarsınız zaten. Kartın ısınması önemli değil. Önemli olan ısınınca sistemin kapanıp kapanmadığı.

Silent mod fanlardan kısar. Performans moduna alın. DLSS yi ise açın. Ultra'da oynarsınız zaten. Kartın ısınması önemli değil. Önemli olan ısınınca sistemin kapanıp kapanmadığı.
Birsüre test ettim.Ultra oynamadigim sürece sorun yok siyah ekrana düsmüyor.
Acaba Grafikkarti isindigi zaman kendini kendini kapatiyor mu ? BATTLEFIELD 2042 de enson 83 dereceye kadar cikiyordu sicaklik.

Yeni konular

Geri
Yukarı