R5 3600 GTX 1660S Darboğaz olur mu?

swarovski56

Decapat
Merhaba iyi günler herkese. Merak ettiğim bir konu hakkında size danışmak için konu açtım. Öncelikle bir bilgisayar topluyorum ve Ryzen 5 3600 işlemci ile beraber 1660 Super ekran kartını beraber kullanmak istiyorum. Forumda daha önce gördüğüm darboğaz hesaplama sitesine bir bakayım dedim. Her ne kadar bu sitelere güvenmesem de deneme amaçlı işlemci modelimi ve ekran kartı modelimi yan yana getirdiğimde %35 oranında bir darboğaz yapma verisi ile karşılaştım. Sizce böyle bir şey olabilir mi? Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2020-04-27 160848.png
    Ek Açıklama 2020-04-27 160848.png
    17 KB · Görüntüleme: 45
Merhaba iyi günler herkese. Merak ettiğim bir konu hakkında size danışmak için konu açtım. Öncelikle bir bilgisayar topluyorum ve Ryzen 5 3600 işlemci ile beraber 1660 Super ekran kartını beraber kullanmak istiyorum. Forumda daha önce gördüğüm darboğaz hesaplama sitesine bir bakayım dedim. Her ne kadar bu sitelere güvenmesem de deneme amaçlı işlemci modelimi ve ekran kartı modelimi yan yana getirdiğimde %35 oranında bir darboğaz yapma verisi ile karşılaştım. Sizce böyle bir şey olabilir mi? Şimdiden teşekkürler.

O siteyi ve verilerini dikkat almayınız. Gayet güçlü bir işlemcidir.

Peki bu darboğaz olayında genel geçer bir kural var mıdır? Yani şu işlemci ile şu ekran kartı darboğaz yapar gibilerinden.

Benim ekran kartını bile besliyor iken(RTX 2060S) onu hayli hayli besler. O işlemciyi hafife almayın :) O siteyi ciddiye almıyorum ben şahsen.

Yeni konular

Geri
Yukarı