R5 3600 için 1200-1300 TL'ye sıvı soğutma önerisi

Yok hocam Xigmatek Aurora ancak tecrübe ettiklerimin hepsinde ufakta olsa ses var. Hava soğutma her zaman daha sessiz bir de iyi bir hava soğutma alırsanız aratmıyor sıvı soğutmayı.

Xigmatek Aurora'nın fanında mı yoksa pompasında mı ses var çünkü. Raijintek fanlarını kullanıyorum yüksek ayarda ses çıkardığını duymadım.

Xigmatek Aurora'nın fanında mı yoksa pompasında mı ses var çünkü. Raijintek fanlarını kullanıyorum yüksek ayarda ses çıkardığını duymadım.

Pompası hocam fanları da bir tık sesli çalışıyor siz memnunsanız sorun yok tabii o kasanın dibinde duruyordu ondan rahatsız etti galiba.

Konuya güzel bir son mesajmı bırakmak istiyorum. :) İşlemcim ryzen 5 1600af, soğutucum Noctua NH-D9L 2014 yılında almıştım. 6 yıldır ilk günkü gibi kullanıyorum. Kasam Corsair Graphite 380t. Bu arada Noctua 6 yıl garanti veriyor ürününe. 15 dakika furmark stres testi yaptığımda 64 derece max oldu sıcaklık. Ryzen 5 3600 ile aynı 65W TDP değerine sahip benim kullandığım işlemci de. Birkaç derece belki fark olabilir ryzen 5 3600 ile aynı şartlarda. Hiç ses duymadım kulağımı kasaya dayadığımda bile sadece rüzgar sesi var fan sesi diye birşey yok. Duyamıyorum. :) Bu soğutucu diğer Noctua modellerine göre daha alçak (92mm) ve çok büyük değil fakat aynı onlar gibi performansı var. Kendi sitesinde 140W TDP işlemci max kullanım sınırı olarak verilmiş. Fan üfleme yönünü kasanın tahliye fanı tarafına üfleyecek şekilde monte ettiğinizde en ideal kullanım şeklini elde edersiniz ve sessiz serin güzel güzel soğutur. Snowman x6 soğutucu içinde güzel yorumlar var yapı olarak çok benzerler ve onun fiyatı bunun yarısı kadar, belki de NH-D9L dan daha iyi bile olabilir. Onu kullanmadığımdan yorum yapamıyorum. Ama eğer güvenilir kendini kanıtlamış bir soğutucu alayım parada sıkıntım yok diyorsanız ve kendinizi bu forumda bulduysanız link bırakıyorum buyrun. :)
NOCTUA NH-D9L INTEL/AMD, 1 ad NF-A9 PWM 92mm, NT-H1 termal macun İşlemci soğutucusu - inventus (Noctua NH-D9L)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı