R5 3600 için 300 TL kule tipi soğutucu önerisi

Yer
STM Defence
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Topladığım kasamda Ryzen 5 3600 işlemcim var. Soğutucu olarak Xigmatek Apache Plus var ancak performansından memnun değilim.

Kule tipi hava soğutucu almak istiyorum. Tercihen 6 borulu ve 120mm model ve 4 pin (PWM kontrollü) arıyorum. Marka olarak bilindik markalara (Cooler Master, Zalman, SilverStone, Scythe, Be Quiet vs.) bakıyorum ama bulamadım.

Fiyat aralığım ise maksimum 300 lira.

Fiyat 500'lere geldikçe güzel ürünler mevcut ama zaten işlemciye OC yapmayacağım. Sanırım istediğim özelliklerde bir soğutucu için bilindik markalardan uzaklaşmak gerekiyor. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bunu öneririm.
Kötü. ID-COOLİNG Id-coolıng Se-224-xt Red 120mm 4pin Pwm Kırmızı Ledli Işlemci Soğutucu Fiyatı, Yorumları - Trendyol bunu öneririm.

6 borulu olmasına gerek yok bence. ID Cooling Se 224 veya Reeven E12'ye bakın derim:

Ben bunu kullanıyorum. Ryzen 5 3600 (4.2 GHz - 1.2V) tam yükte maksimum 60 derece oyunlarda ise maksimum 65 derece oluyor. Yalnız ışıklandırması için ARGB destekli anakart gerekiyor benim ki RGB destekli olduğu için ışıklarını kullanamıyorum. Ama soğutmasını beğeniyorum.

Üründen memnun musunuz peki?
Ben bunu kullanıyorum. Ryzen 5 3600 (4.2 GHz - 1.2v) tam yükte maksimum 60 derece oyunlarda ise maksimum 65 derece oluyor. Yalnız ışıklandırması için ARGB destekli anakart gerekiyor benim ki RGB destekli olduğu için ışıklarını kullanamıyorum. Ama soğutmasını beğeniyorum.

ARGB nedir tam olarak bilmiyorum ama anakartım ASUS TUF B450 PRO ve Aura Sync programı var sanırım ışıklandırmadan yana sıkıntı çıkmaz. Zaten asıl güzel olan soğutma değerleri.

Ryzen 5 3600 için yeterli olduklarını düşünüyorum. Önceliğim Silverstone'dan yana.

Gerçekten güzel seçenekler geldi. Bunlar arasından bir seçim yapacağım. 120mm ve 4 borulu olarak seçenekler arttı.

DarkFlash DarkAir RGB 120mm Kule Tipi İşlemci Soğutucu | Game Garaj (kullanım önerili)

Yorum ve deneyimleriniz üzerinden kasama uyacak bir tanesini alacağım sanırım. Herkese teşekkürler.

Geri
Yukarı