R5 3600 için 600-100 TL soğutucu önerisi

GörkemVarolKAP

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 3600 - Sapphire RX 6700 10gb - 2x8 3200 MHz corsair RGB - 650w 80plus PSU - MSİ mag Forge 100R - Asus b450- plus II - 1Tb M.2 SSD - Noctua NH-U12S Kule tipi soğutucu
RAM
2x8 3200 mhz
Ekran kartı
gtx 1070
Anakart
asus tuf b450m plus2
İşlemci
r5 3600
Merhaba. Başka konuda bahsettiğim ekran kartı yenileme hususunda işlemcimi ısındığı için Boost performance özelliğini kapatmıştım. Stock fan yetmiyordu almayı da düşünüyordum şu an yeni alacağım ekran kartını besleyebilmesi için açmak istiyorum. Hatta gerekirse küçük bir overclock yapmak istiyorum bu yüzden güzel bir soğutucu almak istiyorum aklımda Arctic Freezer 34 Duo vardı fiyatları uçmuş en son 800 TL bandında idi. Biraz araştırma yaptım Cooler Master Hyper 212 modelini beğendim gibi. Bu konuda fikrinizi bekliyorum bildiğiniz bir sıvı soğutma var ise tek fanlı model de olabilir. Güvendiğiniz yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim. Fiyat aralığı 600-1000TL

Bu 3 üründen birini alabilirsiniz.

Hyper 212 uzun zamandır çok tutulan başarılı bir soğutucu, rahatlıkla kullanabilirsiniz. Noctua modellerini de araştırmanızı tavsiye ederim.

Bence orijinalden şaşma Performax ve Gametech pek alışılagelmiş markalar değil.
Senin şu anki stock soğutun herhalde AMD spire soğutucu.
Bende yakın bir zamanda Prism soğutucu almayı düşünüyorum çünkü benim de işlemcim tam Performans'ta çalışmıyor Prism soğutucunun testlerini gördüğümde gerçekten iyi sıcaklık değerlerini ve işlemcinin tam verimlilikte çalıştığını gördüm.

Bence orijinalden şaşma Performax ve Gametech pek alışılagelmiş markalar değil.
Senin şu anki stock soğutun herhalde AMD spire soğutucu.
Bende yakın bir zamanda Prism soğutucu almayı düşünüyorum çünkü benim de işlemcim tam Performans'ta çalışmıyor Prism soğutucunun testlerini gördüğümde gerçekten iyi sıcaklık değerlerini ve işlemcinin tam verimlilikte çalıştığını gördüm.
Prisme o para hiç verilmez.

Bundan bir kaç gün önce Arctic Freezer 34 eSports DUO 800 TL falandı, çoğu sıvı soğutmadan iyi soğutmaya sahip bir soğutucu. Biraz fiyat bekleyin, bence düşebilir bir kaç güne.

Arctic Freezer 34 eSports DUO

Yeni konular

Geri
Yukarı