R5 3600 için ileriye dönük anakart tavsiyesi

FEDUX

Hectopat
Makaleler
2
Yakın zamanda GTX 1060 6 GB ekran kartıma Ryzen 5 3600 alacağım. Anakart olarak MSI B450 Tomahawk Max düşünüyorum ama babam alırken ileriye dönük bir anakart seç, seni 3-4 yıl götürsün dedi.
Mesela 2-3 yıl sonra ekran kartım yetersiz kaldığında yeni bir işlemci ve ekran kartına geçme konusunda anakart sorunu yaşamak istemiyorum.

Yakın zamanda GTX 1060 6 GB ekran kartıma Ryzen 5 3600 alacağım. Anakart olarak MSI B450 Tomahawk Max düşünüyorum ama babam alırken ileriye dönük bir anakart seç, seni 3-4 yıl götürsün dedi.
Mesela 2-3 yıl sonra ekran kartım yetersiz kaldığında yeni bir işlemci ve ekran kartına geçme konusunda anakart sorunu yaşamak istemiyorum.

Yani bütçen varsa B550 ya da X570 al. Yoksa B450'de ileriye dönük diye biliyorum.

Bu anakartı öneririm fiyatı da düşmüş şu an indirimde. AM4 için gelecekte çıkacak tüm işlemcileri destekler.

Hocam ileriye dönüklük diye bir şey var mı ki? AM4 bir anakart alacaksın R5 3600 için, alacağın mATX anakart da ileriye dönük olur yani fazladan para vermenin bir ekstrası yok alacağın hepsi AM4 olacak ileride işlemci değişince AM4 işlemci almazsan anakart da değişeceksin ayrıca şu an alacağın her anakart ekran kartını destekler zaten. AM4 anakart alıyorsan AM4 işlemci alırsın güncellersin ha b450m s2h almışsın ha b550 tomahawk.

B550, Ryzen 5 3600 ile uyumu nasıldır? B450 Tomahawk Max'a göre performans açısından fark nasıl olur?

B550, Ryzen 5 3600 ile uyumu nasıldır? B450 Tomahawk Max'a göre performans açısından fark nasıl olur?
Hocam anlamadınız galiba aldığınız işlemciden pahalı anakart mı alacaksınız? 500 TL'Ye bunu alsanız da b550 alsanız da bir fark olmayacak. Çok saçma bir şey bu, anakarta 1700 TL vermek yerine ekran kartını yükseltin.

B550 ve x570 ile hiç bir bilgim yok. Şuana kadar aklımda sadece B450 Tomahawk Max düşünüyordum. Yani arada kaldım.
Hocam anlamadınız galiba aldığınız işlemciden pahalı anakart mı alacaksınız? 500 TL'Ye bunu alsanız da b550 alsanız da bir fark olmayacak. Çok saçma bir şey bu, anakarta 1700 TL vermek yerine ekran kartını yükseltin.
Tamam hocam, B450 Tomahawk Max'a karar kıldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı