R5 3600 için OC değerleri nasıl olmalıdır?

@TheAny teşekkür ederim deneyip tüm istenenleri atacağım
@Beyaz_G 11 yıldır pc ile ilgileniyorum yeni bir işlemciye geçicegim için kaçta kaç degeri ile voltaj ve ghz dengede tutup sistemi stabileştrime hakkında aynı işlemciyi kullanan insanlara ulaşmaktı amacım 4.2 ghz manuel olarak 1.35 ile başlarım tüm testleri gerçekleştirip burayada atarım sevgiler

VRMlerinde soğutucu yok. İşlemcini soğuttuğunda VRM ler ısınmaya devam ederse gene istediğin performansı alamazsın. Benim kendi şahsi fikrim böyle. Daha önce anakartın ısınmasından dolayı çok thermal throtling yaşadım. Değiştirdim bende anakartı

ama şöyle bir şey var örnek 4.2 ghz'de 1.3 voltaj stres testinde 75 80 diyelim oda imkansız çünkü sıvı sogutma ile overclock yapıcam ve anakartın vrm ısınma sorunu olma gibi bir şansı yok çünkü kasa içersinde 9 adet fan var pencerenin önünde kasa sirkülasyonu üst seviye 9 adet fan var sisteme güveniyorum zaten ama dediginizede olasılık veriyorum benim içim önemli olan 4 ghzde çalışsın stabil olsun mantıgıdır teşekürler @Buraktas95

4.2 yi geçmiceksen pek sorun olmaz. Benim eski işlemcimdi. 4.4ghz 1.25v da kullanıyordum. B550 E Anakartım ile.

Attığım linkteki programı indirip çalıştırsan şimdiye 10 kere ayarını yapmıştın hocam. Sana 3 ayrı profil sunacaktı. Aklına yatanı ayarlardın.

Aklıma gelmişken işlemcinin slikon kalitesini öğrenme testi yapmanı öneririm mesela bende Gold slikon var 1.1v ile 4.2 GHz çalıştırıyordum sorun yoktu slikon kalitesininde OC için rolü olduğundan bu konuya bakarak slikon testi yapmanı öneririm.

Aklıma gelmişken işlemcinin slikon kalitesini öğrenme testi yapmanı öneririm mesela bende Gold slikon var 1.1v ile 4.2 GHz çalıştırıyordum sorun yoktu slikon kalitesininde OC için rolü olduğundan bu konuya bakarak slikon testi yapmanı öneririm.
Bendeki ne yazık ki bronz :( 1.3 ile 4.2 üzerine çıktığımda crash yiyorum :(
1.275 ile 4150 stabil oluyor gerçi ama yine de üzücü 4.2 üzerini göremiyor oluşum. 1.35 ile 95 derecelere kadar çıkıyor işlemci.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı