R5 3600 için soğutucu önerisi

NYXO

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3600
XFX Radeon RX 5600XT
Corsair Vengeance RGB 3600Mhz 16gb
GIGABYTE B450M-H
CORSAİR SPEC-05
CORSAİR VS550 550W 80+
TEAM GX1 480GB & PNY XLR8 CS3030 M280CS3030 1TB
BenQ XL2411K & LG FLATRON W1954S
Razer Mamba Elite
Steelseries Qck Edge L
Rampage KB-R88
Razer Kraken
RAM
Corsair Vengeance RGB 16gb 3600Mhz Cl18
Ekran kartı
XFX Rx 5600 XT
Anakart
Gigabyte B450M H
İşlemci
AMD Ryzen 5 3600
AMD Ryzen 5 3600 işlemcim için hava soğutma arıyorum, aslında sıvı soğutma istiyordum fakat artan fiyatlardan dolayı sıvı soğutma alamıyorum. Bu yüzden hava soğutma bakmaya başladım. AMD Wraith Prism almak istiyordum fakat artık sıfır üretilmiyor herhalde çünkü bir türlü sitelerde stok bulamıyorum. Bu yüzden yeniden soğutma arayışına başladım. Aradığım soğutucu için bütçem 600-1000 TL arasında fakat çok iyi bir soğutucu ise bütçemi biraz daha arttırabilirim. Soğutucudan istediklerim ise özellikle boşta ve internette dolaşırken çok sesli çalışmaması, ARGB olması ve tabii ki de soğutma performansının iyi olması. Bu konuyu yazmadan önce diğer konulara göz gezdirdikten sonra listeme eklediğim ve aralarında kaldığım soğutucular ise şunlar:

ID-Cooling SE-224-XT ARGB.
ID-Cooling SE-214-XT ARGB.
Xigmatek Windpower Pro.
Cooler Master Hyper 212 Spectrum RGB.

Bu soğutucular hakkında yorum veya başka soğutucu önerileri yaparsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
SE 224-XT kullanıyorum. Tüm ihtiyacınızı karşılar fakat biraz sesli çalışıyor. Kulaklık kullanıyorsanız rahatsız etmez.

Oyun oynarken kulaklık kullanıyorum fakat video, film izlerken kulaklık takmıyorum çok rahatsız eder mi? Bir de işlemciniz oyunda ve boşta kaç derecede çalışıyor söyleyebilir misiniz?

Oyun oynarken kulaklık kullanıyorum fakat video, film izlerken kulaklık takmıyorum çok rahatsız eder mi? Bir de işlemciniz oyunda ve boşta kaç derecede çalışıyor söyleyebilir misiniz?

Kusura bakmayın yeni gördüm bildirimi, akşam eve gidince boşta derecesini söyleyebilirim oyunda şimdiye kadar 55-57 derece üzerini görmedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı