R5 3600 işlemci ile oyunlarda çökme sorunu

AngryLiberte

Hectopat
Adresinden almış olduğum bilgisayarı sadece ekran kartı ve SSD'yi değişiklik yaptım.
ASUS TUF RX 5700 XT.
James Donkey m.2 512 GB.

Bu sistemde oyunlarda ekran kartı sorunsuz çalışarak işlemci %20 30 hızla çalışıyor fakat işlemci ısınması çok olduğu için 80 dereceye ulaşabiliyor. Bazen 85 oluyor ve aniden çöküyor. Ayrıca boşta 60-65 derece sabit. Ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen Master ile bir kontrol edin. Ayarları “default” olarak bir deneyin isterseniz. Ya da oradan kendi profilinizi oluşturabilirsiniz. Ama yine de daha detaylı bir araştırıp yapın.

Maşallah oyunları hangisine kurdunuz? Kurduğunuz HDD veya SSD ölmüş , durumu kötü olabilir. Ayrıca açtığım konuya birbirine uyumsuz olan disk koyarsanız performans kaybı olur denmişti.

oyunları e diske kuruyorum ve single oyunuda f disk te d disk ise gerekli uygulamalar var görseller vb. ssd ye yüklemedim oyunları. o konuyu duymuştum ben eski kasayla öyle disklere oyun yüklüyordum şimdi 4 disk olunca olmaz diye sanıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı