R5 3600 İşlemci soğutucu ve egzoz fan tavsiyesi

Hümmett

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar, Thermaltake V200 RGB kasaya ve Ryzen5 3500 16MB işlemciye sahibim, işlemcinin stok fanı çok sesli çalıştığı için değiştirmeye karar vedim.
Bana RGB soğutucu ve kasanın üst kısmı için 2 adet RGB egzoz fan önerir misiniz, bir de kasanın üstüne 1 adet 120mm 1 adet 140mm mi takmam lazım yoksa 2 adet 140mm takabiliyor muyum?
Bütçem toplam 500 TL, ve son olarak anakartım ( GIGABYTE B450MS2H ) kaç rgb giriş destekliyor, hepsini takabilir miyim?

Son düzenleme:
Size tavsiyem kasayı da değiştirin. Yoksa alacağınız ürünlerden performans almanız çok zor. Şuan ki halinden daha iyi olmayacak.

Soğutucu değil de kasayı değiştirmenizi öneririm. Daha fazla fan = daha fazla ses. Eğer daha fazla fan alırsanız daha sesli çalışır. Kasanızın hava akışı pek iyi sayılmaz.

Soğutucu değil de kasayı değiştirmenizi öneririm. Daha fazla fan = daha fazla ses. Eğer daha fazla fan alırsanız daha sesli çalışır. Kasanızın hava akışı pek iyi sayılmaz.
Peki sistemi yazsam sistemime uygun kasa önerir misiniz, çünkü elimdeki parçalar hangi kasaya uygun bilmiyorum.
Peki sistemi yazsam sistemime uygun kasa önerir misiniz, çünkü elimdeki parçalar hangi kasaya uygun bilmiyorum.

Sisteminizi yazın. Bir de kasa için ne kadar bütçeniz olduğunu belirtin.

Benim de almak isteyip almadığım kasa Dark Guardian Mini ufak tek olması mesh yapısı ile sizin işinizi görür. Bütçe varsa Air hawk Duo öneririm. Air hawk kullanıyorum fiyatına göre performansı üst düzey diyebilirim.

Sisteminizi yazın. Bir de kasa için ne kadar bütçeniz olduğunu belirtin.
Elimdeki kasanın fiyatı kadar yani ortalama 800 ve aşşağısı maximum 1000 TL ye kadar zorlayabilirim.

Dosya Ekleri

• 7BE6BF9C-2731-48E4-9881-A5F2D762A2CD.jpeg
    7BE6BF9C-2731-48E4-9881-A5F2D762A2CD.jpeg
    306,3 KB · Görüntüleme: 22
Elimdeki kasanın fiyatı kadar yani ortalama 800 ve aşşağısı maximum 1000 TL ye kadar zorlayabilirim.
Sanırsam bu bütçeye güç kaynağı da dahil. Buyrun ;

946.76 TL

Ekran kartınız da ısınan bir model. İç hacmi geniş ve havalandırma performansı iyi bir kasa işinizi görecektir. Moralinizi bozmak istemem ama ekran kartınız da ısınan bir model. Mümkünse bunu düşünerekte kaliteli bir kasa alın.

Sanırsam bu bütçeye güç kaynağı da dahil. Buyrun ;

946.76 TL
Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı