R5 3600 işlemcinin 91 dereceye çıkması normal mi?

D.WINCHESTER

Hectopat
Daha fazla  
Dün yeni işlemcim geldi R5 3600 oyunlarda fazla ısınması dikkatimi çekti. Yeni orijinal MX4 termal macunu'da sürdüm. Stres testinde 91 dereceyi görüyor ve devamda ediyor. Valorannt'a 70-80 arası geziyor ekran kartı da aynı şekil. FiveM'de 75-80 arası daha da artıyor. Ben mi boşuna endişelendim? Normal mi? (CPB açık geldi kapatıp denedim çok bir şey fark etmedi.) (Boşta 60 derece civarı.)

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    10,2 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleyen: Moderatör:
Dün yeni işlemcim geldi R5 3600 oyunlarda fazla ısınması dikkatimi çekti. Yeni orijinal MX4 termal Macunu'da sürdüm. Stres testinde 91 dereceyi görüyor ve devamda ediyor. Valorannt'a 70-80 arası geziyor ekran kartı da aynı şekil. FiveM'de 75-80 arası daha da artıyor. Ben mi boşuna endişelendim? Normal mi? (CPB açık geldi kapatıp denedim çok bir şey fark etmedi.) (boşta 60 derece civarı.)

Hocam onu bilemem ama en fazla yükte 85 dereceye çıkması lazım fanın sıkıntılıdır benim de öyle yeni fan alacağım önerebilirim istersen benimki de i5 11400. benimki boşta 65 derece. Bilgisayarınız boştayken yani oyun, yüksek sistem gerektiren programlar çalışmıyorken işlemcinin ideal sıcaklık aralığı 35-55 derecedir. Bunun dışında bilgisayar yük altındayken yani yoğun işlemci kullanımı gerektiren işlemler sırasında bu değer 85 dereceye kadar çıkabilir.

Havalar çok sıcak. Kasanız mesh değilse belki fan bile zor döndürür. Farz edelim mesh kasanız var stok fanla havalar yine sıcak ve yine bilgisayarınız çok ısınır. 3.6GHz yaparsanız 90 derece gibi yüksek sıcaklıklara ulaşmaz. Bütçeniz varsa uygun bir kule tipi soğutucu almanızı öneririm.

Geri
Yukarı