R5 3600 işlemcinin 91 dereceye çıkması normal mi?

@D.WINCHESTER hocam şuradan bakın dediğim gibi GHz kısarsanız 80 üstüne çıkmaz işlemci.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dün yeni işlemcim geldi R5 3600 oyunlarda fazla ısınması dikkatimi çekti. Yeni orijinal MX4 termal macunu'da sürdüm. Stres testinde 91 dereceyi görüyor ve devamda ediyor. Valorannt'a 70-80 arası geziyor ekran kartı da aynı şekil. FiveM'de 75-80 arası daha da artıyor. Ben mi boşuna endişelendim? Normal mi? (CPB açık geldi kapatıp denedim çok bir şey fark etmedi.) (Boşta 60 derece civarı.)
CPB kapatırsan farkeder. Bende fark etti 15 derece.

Dün yeni işlemcim geldi R5 3600 oyunlarda fazla ısınması dikkatimi çekti. Yeni orijinal MX4 termal macunu'da sürdüm. Stres testinde 91 dereceyi görüyor ve devamda ediyor. Valorannt'a 70-80 arası geziyor ekran kartı da aynı şekil. FiveM'de 75-80 arası daha da artıyor. Ben mi boşuna endişelendim? Normal mi? (CPB açık geldi kapatıp denedim çok bir şey fark etmedi.) (Boşta 60 derece civarı.)
Farklı bir işlemciniz olsaydı normal değil derdim ama ryzen 5 3600 olunca akan sular duruyor. Voltajını düşürmeniz lazım işlemcinin. 15 derece fark eder.

Fan hızıda işe yaramadı 91 derece yine. Bir de şöyle saçma bir şey oldu PC ilk açıldığında AMD RS'ye girdim 70 derecelere falan çıktı geri indi.

Yeni konular

Geri
Yukarı