R5 3600 işlemciye anakart ve RAM tavsiyesi

• Konuyu başlatan wenX
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 564
Bütçe
Anakart için 750-1100

wenX

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar yakın zaman içerisinde bilgisayar toplamayı düşünüyorum. Şu anda ekran kartı olarak ROG STRIX 2060 var işlemci olarak ise Ryzen 5 3600 düşündüm. İnternetten araştırdığım kadarıyla B450 anakartlarda bu işlemci BIOS Update gerektirmeden kullanılabiliyormuş ama gerekiyor diyenler de var kafam çok karıştı. Bir de RAM konusunda da Corsair Vengeance 8x2 GB 3000 MHz RAM'lerini kullanacaktım ama birisi uyar birisi uymaz diyor. Cevaplarsanız sevinirim ne yapmam gerekiyor şu an? 550W'lık bir PSU düşünmüştüm ama bir video izliyorum 500W kullanıyorlar diğer videoda 650W kullanıyorlar bunda da çok kafam karıştı. Anakart konusunda sadece ASUS önerirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
550W yeterli olacaktır.

ASUS istediniz ama;
MSI B450 Tomahawk MAX AMD B450 Soket AM4 DDR4 4133(OC)MHz ATX Gaming Anakart - incehesap.com Önerdiğim üst seviye anakar budur. BIOS güncellemesi yapmana gerek yok.

https://www.hepsiburada.com/gigabyt...5piU9ZWeQoYIdansoBpTjL1kNMGv9zzRoCw_0QAvD_BwE Bu modelleri de öneririm. Önermeyi sıraya göre yaptım.

ASUS tarafında;

RAM'ler her türlü uyar, büyük bir marka ve sık sık satın alınan bellekler.

550W yeterli olacaktır.

ASUS istediniz ama;
MSI B450 Tomahawk MAX AMD B450 Soket AM4 DDR4 4133(OC)MHz ATX Gaming Anakart - incehesap.com önerdiğim üst seviye anakar budur. BIOS güncellemesi yapmana gerek yok.

https://www.hepsiburada.com/gigabyt...5piU9ZWeQoYIdansoBpTjL1kNMGv9zzRoCw_0QAvD_BwE bu modelleri de öneririm. Önermeyi sıraya göre yaptım.

ASUS tarafında;

RAM'ler her türlü uyar, büyük bir marka ve sık sık satın alınan bellekler.

Teşekkür ederim cevabın için ama sadece ASUS istemiştim dostum MSI ya da ASRock en son bakacağım anakart modeli.

Teşekkür ederim cevabın için ama sadece ASUS istemiştim dostum MSI ya da ASRock en son bakacağım anakart modeli.
ASUS önerimi ekledim ve ASRock zaten ASUS'un eski çalışanlarından kurulmuş bir marka. Tomahaw; B450 seviyesinde üst modellerden, VRM yapısı çok üstün.

Ekran kartım ASUS olduğu için anakartı da ASUS tercih etmek istedim. Tercih ettiğin anakartı ben de düşünmüştüm ama RAM uymaz falan diyenler oldu kafam karıştı teşekkür ederim.

Ekran kartım ASUS olduğu için anakartı da ASUS tercih etmek istedim. Tercih ettiğin anakartı ben de düşünmüştüm ama RAM uymaz falan diyenler oldu kafam karıştı teşekkür ederim.
RAM uymaz konusu milattan önce kaldı hocam, dert etmeyin. ASUS ROG ve TUF serisi önerdim, gördünüz mü? Bu bütçe içerisinde Prime serisine geçmeyin. ROG ve TUF üzerinden gidin.

L.

RAM uymaz konusu milattan önce kaldı hocam, dert etmeyin. ASUS ROG ve TUF serisi önerdim, gördünüz mü? Bu bütçe içerisinde Prime serisine geçmeyin. ROG ve TUF üzerinden gidin.

Düşündüğüm anakart zaten önerdiğin ROG modeliydi dostum ona demiştim. Bir de 3. nesil ryzenler AM4 formundaki son nesilmiş galiba öyle bir şey var mı gerçekten? Eğer öyle bir şey varsa anakarta 1100 lira vermek gereksiz olmaz mı ?

Düşündüğüm anakart zaten önerdiğin ROG modeliydi dostum ona demiştim. Bir de 3. nesil Ryzen'ler AM4 formundaki son nesilmiş galiba öyle bir şey var mı gerçekten? Eğer öyle bir şey varsa anakarta 1100 lira vermek gereksiz olmaz mı ?
4000 serisi gelebilir, o konuda benim de bi' bilgim yok ama büyük ihtimalle 4000 serisi de gelecektir. Önerdiğim ASRock modelini alabilirsin, 750₺ arasında ve gerçekten işlerini fazlasıyla karşılar. RGB ve A-RGB pinleri de bulunuyor.

İsteklerini karşılayacağını düşünüyorum. Kusura bakma son mesajında ASUS almak istediğini okumadım, o yüzden Tomahawk önermiştim:)

4000 serisi gelebilir, o konuda benim de bir' bilgim yok ama büyük ihtimalle 4000 serisi de gelecektir. Önerdiğim ASRock modelini alabilirsin, 750₺ arasında ve gerçekten işlerini fazlasıyla karşılar. RGB ve a-RGB pinleri de bulunuyor.

İsteklerini karşılayacağını düşünüyorum. Kusura bakma son mesajında ASUS almak istediğini okumadım, o yüzden Tomahawk önermiştim:)

Peki dostum teşekkür ederim ama gereksiz olup olmıycağını sormuştum bir şey dememişsin ona.

Peki dostum teşekkür ederim ama gereksiz olup olmıycağını sormuştum bir şey dememişsin ona.
Gereksiz konusu size kalmış. İsteklerinizi karşılayan bir kart daha ucuza bulunabiliyor ise 1.1K gereksiz ancak istediğiniz özellikleri sunmuyor ve sunan anakart 1.1K ise değer.

Size tavsiyem; R5 3600 sizi uzun süre götürür ama bir noktadan sonra yetmeyecek ve O.C yapmak isteyeceksiniz, bu durumda düşük kartlar sizi sınırlayabilir ama 1.1K verdiğiniz sınırlamaz.

Sizin ileri görüşünüze bağlı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı