R5 3600 işlemciye OC yapılmalı mı?

Buraktas95

Hectopat
Daha fazla  
Ryzen 5 3600 işlemci kullanıyorum. Yakında 5 5600X alacağım fakat şu an için konuşmak istiyorum. ROG STRIX B550-F GAMING anakartım var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodakileri uyguladım. Testlerimi yaptım. İşlemci maximum 78-79 derecelere yükseldi. Kendim bir hıza sabitleyip undervolt yaparak kullansam daha mı iyi performans alırım? Bilgi tecrübelerinize ihtiyacım var. Bu videodakiler yeterli diyorsanız böyle bırakacağım. Ama 78-79 derece sanki bir tık yüksek geldi. Undervoltta düşürmek daha iyi. Performans verebilir düşüncelerine itti beni. Bana yol gösterecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bence tecrübeniz yoksa yapmayın. Ama daha önceden yaptıysanız ve sonuçlarına katlanmaya hazırsanız yapın. Ama benim önerim OC modeli alıp ileride işlemciyi yenilemek yerine bir yerden yardım alıp OC yapmanızdır

Hocam bence tecrübeniz yoksa yapmayın. Ama daha önceden yaptıysanız ve sonuçlarına katlanmaya hazırsanız yapın. Ama benim önerim OC modeli alıp ileride işlemciyi yenilemek yerine bir yerden yardım alıp OC yapmanızdır
Daha önce undervolt la kullandım anakartımı değiştirmeden önce. Sıcaklık 60 dereceyi geçmiyordu. Fakat stabil değil gibi geliyordu

Geri
Yukarı