R5 3600 Masaüstü bilgisayarımı takas etmeli miyim?

gemiciadam

Kilopat
Yer
İzmir - KARŞIYAKA
Daha fazla  
Meslek
Gemi İnşaatı / Makina Mühendisliği
Selamlar dostlar, yakın zamanda askere gideceğim. Allah nasip ederse askere gitmek istiyorum yeni mezun oldum. 2 yıllık gemi inşaatı mezunuyum. Makine mühendisliği bitirdim. Bilgisayarımı aslına bakarsanız yeni topladım. Daha 4 5 aylık falan tam piyasa yükselmeden önce toplamışım. Hepsini kendim araştıra araştıra aldım. Zaten bu tür şeylerle uğraşmayı seviyorum. Askerlik sonrasında yine işe girersem kendime alırım diye düşünüyorum. Şu an laptoplar daha çok değerleniyor. Elimdeki parçalardan da zarar etmek istemem. Makine mühendisi olarak böyle kasalar veya ayarında laptoplar iş görüyor. Sistem özelliklerim;
  • Ryzen 5 3600 1 hafta kullanılmış garantili 2. el aldım
  • MSI B450M Mortar Max 4133 MHz 827 TL'ye sıfır almıştım.
  • Corsair LPX 8*2 3600 MHz 16 GB 900 TL Civarına almıştım
  • Acer 24 inc 1ms 75 Hz Acer VG240Y 650 TL almıştım 2. el 1yıl garantiliydi.
  • MSI GTX 1050 2 GB Tek fanlı banrolü üstünde 2. el 1150 TL'ye almıştım.
  • Everest 350W sanırım Peak 420W güç kaynağı sıfır
  • Hard disk veya SSD vermeyeceğim. Fakat 2*1 TB HDD 1 adet 500 GB ve 1 adet 240 SSD mevcut.
  • Rampage 79 sıvı soğutma destekli pencereli kasa
  • AMD stok fan
Arkadaşlar sistem özelliklerim bu şekilde. Sizce sistemimin ederi sizce şu anki ederi nedir? Bütün parçalarım gerçekten çok temiz. 2. el olanların hepsini deneyerek test ederek aldım. Laptop ile takas etmek istersem sistemimin karşılığında ki laptop nasıl bir özellikte olur laptop piyasası hakkında bilgim zayıf. Çok değişken var. Örnek özellik söylerseniz sevinirim. Çok teşekkürler.
Arkadaşlar konu güncel.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı