R5 3600 masaüstünde bile dalgalı GHz değeri

Baneta

Centipat
3600 işlemcim masaüstünde 3.8 GHz'den bir anda 4.1 GHz'e fırlıyor veya tam tersi düşüyor bunun sonucunda da işlemci fanı kendini ayarlıyor ve fan sesi bir yükselip bir azalıyor ve bu da rahatsız edici bir ses oluşturuyor.
Montaj yaparken işlemci fanını çapraz vidalamamam gerekirken ilk vidayı sonuna kadar sıktım ve haliyle oturmadı. Sonra çapraz vidalama yaptım bundan dolayı kaynaklanan bir sorun olabilir mi?
(Stok fan)

Tam olarak çözüm olur mu bilmiyorum. Fakat eğer 3.8 ve 4.1'de çalışıyorsa CPB kapadıysanız kapamayı deneyin. Fan sesi azalır diye düşünüyorum.

Tam olarak çözüm olur mu bilmiyorum. Fakat eğer 3.8 ve 4.1'de çalışıyorsa CPB kapadıysanız kapamayı deneyin. Fan sesi azalır diye düşünüyorum.
Fan sesinde sorun yok sadece aragaz verir gibi bir artıp azalıyor buda kafa ütülüyor cpb yi kapadım ve sorun yok boşta 3.56 57 ghz lerde dolaşıyor.Ama işlemciyi kısıtlamak istemiyorum az fps almak da istemiyorum

Fan sesinde sorun yok sadece aragaz verir gibi bir artıp azalıyor buda kafa ütülüyor cpb yi kapadım ve sorun yok boşta 3.56 57 ghz lerde dolaşıyor.Ama işlemciyi kısıtlamak istemiyorum az fps almak da istemiyorum
Aynı sorun bende de var. Bir anda hızlanmaya başlıyor gereksiz yere.

Geri
Yukarı