R5 3600 mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

fthorndacil

Hectopat
Minidump dosyaları - Google Drive'la Tanışın – Tüm dosyalarınız için tek bir yer

Sistem:
Ekran kartı: ASUS AREZ RX580 8 GB.
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600.
RAM: Corsair 3000MHz RAM 8 GB X 1(Black)
Anakart: ASUS A320M-F anakart.
PSU: Zalman 650W PSU.
SSD: Kioxia Exceria 240GB SSD (Windows) / 24 saatlik yeni SSD.
HDD: Samsung 250 GB HDD / 447gün kullanım eski.
(Bilgisayarı toplayalı HDD harici 5 ay oluyor. Tüm parçalar 5 aylık SSD ise daha yeni 1 günlük SSD. Daha öncelerde James Donkey SSD kullanıyordum fakat onu çıkartıp yenisini taktım.) (Sağlıgı ve değerleri normal duruyor fakat SS'lerini arzu ederseniz atabilirim.)

Konu: 4 aydır herhangi bir sorun yoktu fakat son 1 aydır mavi ekran hataları sıklaşmaya başladı. Daha önceki SSD'de daha fazla minidump olduğuna eminim fakat yeni SSD'ye geçeli 1 gün oldu ve 3 kere mavi ekran hatası aldım. Daha önceki SSD'de MEMORY_MANAGEMENT hatası aldığımı anımsıyorum ancak emin değilim, yine de minidumplarıma bakıp yardımcı olursanız çok teşekkür ederim. Sorunun şahsen RAM'de olduğunu düşünüyorum oyunları kendiliğinden kapatıp Memory ile alakalı hata veriyor. Memtest yapacağım fakat yine de kontrol ederseniz çok memnum kalırım, teşekkürler.

Extra: Aynı zamanda aygıt yöneticisi resmini yolluyorum, PCI aygıtı driverı yüklenemiyor.

Dosya Ekleri

• AYGIT YÖNETİCİSİ.PNG
    AYGIT YÖNETİCİSİ.PNG
    14 KB · Görüntüleme: 95
@283156 2 ay aranın ardından tekrardan mavi ekran hatası aldım.
minidump : 020721-11500-01.rar
(sadece 1 tane)

Arkadaşlarımın bazılarıda alıyordu onlarda 8GB Ram kullanıyor, fakat şimdi 16GB Rame yükselttiler. Şu anda onlarda bir problem yok. Acaba RAM yetersizliğinden mi oluyor? Çünkü bilgisayarım yeteri kadar güçlü ve 16GB Ram gerekli. Yakın zamanda RAM almayı düşünüyorum fakat minidump dosyasına bakar mısın rica etsem..

Düzenleme : Mavi ekranların 4'üde youtube veya netflixten video izlerken oldu.

Ekran kartı sürücün güncelliğini kontrol et. Güncel değil ise güncelle.

"DISM" rehberini uygula.

4 kere mavi ekran aldıysan 4 minidump dosyasını paylaşın. Ben müsait oldukça incelerim.

BIOS sürümün güncel.

Yok diğer 3'üne zaten bakmıştık.3 minidump'a 2-3 ay önce bakmıştın onları yapıp sorunu çözmüştüm. Bu yeni 3+1 minidump olarak düşünebilirsin. Yenisini attım zaten. BIOS'umu geçen minidumplardan sonra güncelledim.
DISM'i yapacağım.
DISM sonucu : (4. kısmı opsiyonel olduğu için yapmadım fakat C,D için ayrı ayrı yapayım mı? @283156
1612722368587.png

Geri
Yukarı