R5 3600 OC için sıcaklık nasıl düşürülür?

Bütçe
200-500

dextermorgans

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba öncelikle dediğim gibi OC veya Core ratio ayarlarını anakartım yüzünden değiştiremiyorum boşta bile 70 dereceleri gördüğü oldu daha yeni taktığım için bir bilgi sahibi de değildim. Soğutucu almayı düşünüyorum ama acaba yetmeyebilir mi şüphesi kafamda. Yardımlar için şimdiden teşekkürler.

Hocam R5 3600 zaten stok fanı ile çok fazla ısınıyor OC'yi en sınırlarda yapıp stres testine sokarsanız zaten PC kapanır yani burada soğutucu almak zorundasınız Snowman T6 Ultra modeli R5 3600'ü bayağı iyi soğutuyor onu almanızı tavsiye ederim.

CPU Core Voltage'ı 1.2V yapın BIOS üzerinden. Ben tüm çekirdekler 4.3GHz de öyle kullanıyorum. Ekstra olarak ID-Cooling SE 234 var. Kışın boşta 28-29 derecelerde. Şu an da boşta 36-38 derece.

R5 3600 biraz sicak calisan bir işlemci. Güzel bir işlemci fanı alırsanız daha düşük sıcaklık değeri elde edersiniz.
aklımda arctic freezer 34 veya snowman t6 ultra modelleri mevcut sizce ikisi de güzel değerler elde ettirir mi
CPU Core Voltage'ı 1.2V yapın BIOS üzerinden. Ben tüm çekirdekler 4.3GHz de öyle kullanıyorum. Ekstra olarak ID-Cooling SE 234 var. Kışın boşta 28-29 derecelerde. Şu an da boşta 36-38 derece.
hocam anakartım yüzünden çekirdek hızı sabitleyemiyorum diğer ayarı deneyeceğim teşekkürler
Hocam R5 3600 zaten stok fanı ile çok fazla ısınıyor OC'yi en sınırlarda yapıp stres testine sokarsanız zaten PC kapanır yani burada soğutucu almak zorundasınız Snowman T6 Ultra modeli R5 3600'ü bayağı iyi soğutuyor onu almanızı tavsiye ederim.
aslında r5 3600 stok fanıyla değil de biraz daha büyük bir model kullanıyorum ama dediğiniz gibi güzel değerler vermiyor benim aklımda da aynı model vardı sanırım güzel bir ürün

Aklımda Arctic Freezer 34 veya Snowman T6 Ultra modelleri mevcut sizce ikisi de güzel değerler elde ettirir mi?

Hocam anakartım yüzünden çekirdek hızı sabitleyemiyorum diğer ayarı deneyeceğim teşekkürler.

Aslında R5 3600 stok fanıyla değil de biraz daha büyük bir model kullanıyorum ama dediğiniz gibi güzel değerler vermiyor benim aklımda da aynı model vardı sanırım güzel bir ürün.

T6 Ultra öneririm f/p olarak.

Stok soğutucu sadece oyun oynatır düzeyde çalışıyor ve 90 dereceleri görmüşlüğüm vardı PUBG'de. Sıvı soğutmayla 45-55 derecelere düştü vallahi sıcaklık şaka gibi :D

Geri
Yukarı