R5 3600 Pro boşta 80 derece

Wrosty

Centipat
Daha fazla  
İlk OCCT'den baktığımda 64 dereceydi, arkadaşım çok fazla dedi. Fanı sökmeye çalıştım ama sökemedim, vida çıkmıyor. 3 vidayı geriye taktım ama 1'i tam oturmadı. Stok fan kullanıyorum.

İşlemcinin voltaj ayarlarıyla oynadım 80 derece oluyordu oyun oynarken. Yük altındayken eskiden 80 şimdi 95.

O zaman siz gücünü azaltıyorsunuz bu daha kötü dediğim gibi bence ellemeyin. Şu anki sıcaklık gayet normal ben 95'ten aşağı kullanmıyorum.
şöyleki asus rog 1070ti güçlü ekran kartı ve 3200 mhz ram 16 gb 2 tane var ssd kullanıyorum 650 watt güç kaynağım var ama işlemcim r5 pro 3600 fakat gücünü düşürdüğüm taktirde işlemci ısısı azalıp 30 fps fark ediyor 220 fps den 190 180 arası alıyorum düşürsem sıkıntı olurmu olmazmı
Bu kadarı da normal değil boşta 80 derece diyor.
--

@Wrosty Tek vida dahi oturmasa sıcaklığa etki eder. Sıkmaya çalışın hocam, sıkılması şart.
stok fanın üzerine bastırarak sıksam kırılırmı

stok fanın üzerine bastırarak sıksam kırılırmı
:D ryzen 1 tane taraftar kaybetti diyebilirim . cidden fazla sıcaklığı var yakında sıvı soğutma almayı düşünüyorum

Hocam zaten işlemci ısınan ve sıcak çalışan ama performanslı işlemcilerden. O vidayı da sıkmazsanız daha çok ısınması normal. Stok fanla kullanmalık bir işlemci zaten değil fakat kıt kanaat idare ediyor. Bastırma konusunda fanlarına çok dokunmadan kenarlarından hafif bastırırsanız sorun olmaz zaten anca oturuyor. Vida sıkılışına, fanın sökülüşüne örnek bir video göz atabilirsiniz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam zaten işlemci ısınan ve sıcak çalışan ama performanslı işlemcilerden. O vidayı da sıkmazsanız daha çok ısınması normal. Stok fanla kullanmalık bir işlemci zaten değil fakat kıt kanaat idare ediyor. Bastırma konusunda fanlarına çok dokunmadan kenarlarından hafif bastırırsanız sorun olmaz zaten anca oturuyor. Vida sıkılışına, fanın sökülüşüne örnek bir video göz atabilirsiniz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şöyle benim sökülmüyor sıkışmış sanırım vida

Şöyleki ASUS ROG 1070 Ti güçlü ekran kartı ve 3200 MHz RAM 16 GB 2 tane var SSD kullanıyorum 650 Watt güç kaynağım var ama işlemcim R5 Pro 3600 fakat gücünü düşürdüğüm taktirde işlemci ısısı azalıp 30 FPS fark ediyor 220 FPS'den 190 180 arası alıyorum düşürsem sıkıntı olur mu olmaz mı?

Stok fanın üzerine bastırarak sıksam kırılırmı

Hayır çok sorun olmaz ama dediğim gibi işlemcinin ısınması çok normal öyle çok kafana takma.

Sorunu çözdüm. Son 1 tane vida sökülmüyordu stok fanı sağ sol yaptım hareket etti vida söktüm. Termal macunu sürdüm baktım tekrar stok fanı koyamıyorum kasanın arkasını açtım işlemci fan tutucusu düşmüş bir elimle onu arkadan sabitledim diğer elimle stok fanı koydum 1 tane vidayı taktım diğer elimi çektim. İlk vidayı çok sıktığım için diğerlerini takamadım diğer vidaya güç uyguladım sıktığım vidayı hafifleştirdim bastırdığımı taktım şu an 43 derece herkese teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı