R5 3600 RTX 2060 sistem Valorant düşük FPS

asrenax

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşalar Zotac RTX 2060 Ryzen 5 3600'lu bir setupım var fakat Valorant'ta FPS'im 120'lere kadar düşüyor, 165Hz oynuyorum.
Klasik(arka plandaki uygulamaları kapat tarzı cozumler sunmayın)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Burada da yer yer 120leri gördüğü oluyor, senin kide bu şekildeki mi?

Virüs olabilir mi bilmiyorum. Ama fps limiti varsa kaldırın. Bazen Windows ayarlarından kaynaklı da olabiliyor. (Başka bir oyunda yaşamıştım.) Onun dışında maksimum ayarlarda oynayın. Minimum fps limitini de 165 e çekebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Burada da yer yer 120leri gördüğü oluyor, senin kide bu şekildeki mi?

Evet bu şekilde 120'ye düşüp duruyor arkadaki her şeyi kapatsam da olmuyor format önerisi vermeyin dedim ama belki solucan vardır falan diye denedim bir şey değişmedi halen düşüyor.

Virüs olabilir mi bilmiyorum. Ama FPS limiti varsa kaldırın. Bazen Windows ayarlarından kaynaklı da olabiliyor. (başka bir oyunda yaşamıştım.) Onun dışında maksimum ayarlarda oynayın. Minimum FPS limitini de 165'e çekebilirsiniz.

Deneyeyim.

Evet bu şekilde 120'ye düşüp duruyor arkadaki her şeyi kapatsam da olmuyor format önerisi vermeyin dedim ama belki solucan vardır falan diye denedim bir şey değişmedi halen düşüyor.

Deneyeyim.

Videodaki gibi madem bir problem yok. Aynı bileşenler le yer yer o FPS'leri görmen gayet doğal. İşlemci her sahneyi aynı performansla hesaplayamaz.

Geri
Yukarı