R5 3600 ve RTX 2060'lı sistemde Valorant düşük FPS veriyor

Evet haddinden fazla bir değer düşüklüğü var hocam.
Fazla ısınıyorsa ondan olma şansı yüksek.
Isı değerlerine bakmak lazım.

1685478526502.png

MSI ayarlarımda böyle sadece Valorant yüklü DC vb uygulamalar hariç bu FPS değerleri düşük değil mi?

Eki Görüntüle 1800455

MSI ayarlarımda böyle sadece Valorant yüklü DC vb uygulamalar hariç bu FPS değerleri düşük değil mi?

Hocam birkaç ayar vardı açtığım konuda bir arkadaş atmıştı ben de kaydetmiştim bir ara lazım olur diye. İsterseniz size atayım siz de yapın ayarları belki FPS artışı olur.

Easy service optimizer ile gereksiz hizmetleri kapat.
FR33THY'nin gereksiz hizmetleri kapatma BAT komutunu kullan.
Windows Update yap. Regedit optimizasyon ile (https://www.mediafire.com/file/420q5bpdml7jwls/Regedit_Optimizasyon-_Technopat_Sosyal.reg/file) Regedit ayarını yap.
Mem Reduct kullan. Gereksiz dosya temizliği yap.
Wise registry cleaner ile Regedit temizliği yap.
Başlangıçtan gereksiz programları devre dışı bırak.
Windows'un arama yerine arka plan uygulamaları yaz ve devre dışı bırak.
Otomatik güncellenen programları devre dışı bırakmayı düşünebilirsin.
Windows Defender'i kapat Defender Control ile. Sürücülerini güncelle.
HPET kapat ve Windows 10 hızlandırma rehberi (Windows 10 Hızlandırma Rehberi) yap
Güç Planını Yüksek veya Nihai Performansa al.
Oyun Modunu aç.

Bu arada HPET FPS'i çok düşüren şeylerden birisi eğer açıksa o da düşürüyor olabilir şahsen ben de açıktı ben kapattığımda FPS yükselmişti.

Son düzenleme:
Arkadaşlar MSI uygulamasını kapattım sorun muhtemelen işlemci çok ısındığı için oluyordu

Hocam birkaç ayar vardı açtığım konuda bir arkadaş atmıştı ben de kaydetmiştim bir ara lazım olur diye. İsterseniz size atayım siz de yapın ayarları belki FPS artışı olur.

Easy service optimizer ile gereksiz hizmetleri kapat.
FR33THY'nin gereksiz hizmetleri kapatma BAT komutunu kullan.
Windows Update yap. Regedit optimizasyon ile (https://www.mediafire.com/file/420q5bpdml7jwls/Regedit_Optimizasyon-_Technopat_Sosyal.reg/file) Regedit ayarını yap.
Mem Reduct kullan. Gereksiz dosya temizliği yap.
Wise registry cleaner ile Regedit temizliği yap.
Başlangıçtan gereksiz programları devre dışı bırak.
Windows'un arama yerine arka plan uygulamaları yaz ve devre dışı bırak.
Otomatik güncellenen programları devre dışı bırakmayı düşünebilirsin.
Windows Defender'i kapat Defender Control ile. Sürücülerini güncelle.
HPET kapat ve Windows 10 hızlandırma rehberi (Windows 10 Hızlandırma Rehberi) yap
Güç Planını Yüksek veya Nihai Performansa al.
Oyun Modunu aç.

Bu arada HPET FPS'i çok düşüren şeylerden birisi eğer açıksa o da düşürüyor olabilir şahsen ben de açıktı ben kapattığımda FPS yükselmişti.

Gereksiz hizmetler derken

1685479416949.png

Kırmızı olnlar mı gereksiz

Hocam aslında ona gerek yok biraz kafa karıştırıcı bir program o. İsterseniz internetten gereksiz hizmetleri araştırıp oradan kapatabilirsiniz veya "msconfig" yazıp, oradan hizmetlere gelip, "tüm Microsoft hizmetlerini gizle" dedikten sonra gereksiz olan şeyleri kapatabilirsiniz. Ancak yaparken dikkatli olun. Yanlış bir şey kapatırsanız sorun çıkartabilir.

Hocam eğer yapmadıysanız diğer şeyleri de yapın. Özellikle de HPET'i eğer ona rağmen hala aynıysa başka bir sorun var demektir.

Geri
Yukarı