R5 3600 RTX 2060 Super sisteme yükseltme önerisi

Bütçe
25000

ccempsey

Hectopat
Arkadaşlar selam ana hatlarıyla;
-MSI MPG X570 Gaming Pro Carbon Wi-Fi anakart.
- 8+8 Corsair RAM.
- MSI GeForce 2060 Super Gaming X8 GB 256 ggbit ekran kartı.
- AMD Ryzen 5 3600 işlemci.
İçeren bir sisteme sahibim. Küçük dokunuşlar yapmak istiyorum. Anakartımı sabit tutmak kaydı ile neleri değiştirebilirim? Ütopik rakamlara ulaşmadığı sürece bütçe sınırım yok, derdim performansımın biraz artması. Fikirlerinizi bekliyorum teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum anakartın AM4 o yüzden işlemcini değiştirip yine AM4 bir işlemci almana gerek yok diye düşünüyorum. Bu durumda yapılacak en iyi iyileştirme ekran kartın olur, RTX4000 serisinden bir ekran kartı alarak güncel DLSS3 teknolojisinden yararlanır performansını da artırmış olursun. İlerleyen dönemlerde anakart AM5+işlemci AM5+ RAM DDR5 olarak güncelleyebilirsin.

- 8+8 Corsair RAM.
İçeren bir sisteme sahibim. Küçük dokunuşlar yapmak istiyorum. Anakartımı sabit tutmak kaydı ile neleri değiştirebilirim? Ütopik rakamlara ulaşmadığı sürece bütçe sınırım yok, derdim performansımın biraz artması. Fikirlerinizi bekliyorum teşekkür ederim.

Hangi oyunları oynuyorsun sıklıkla?

- 8+8 Corsair RAM.

İşlemcini 5800X yap ve 8X2 16GB corsair aynı model ram alıp sisteme ekle. Ekran kartını da 2. EL 3080Tİ veya 6900XT yap.

Bu arada bütçen varsa üstüne çıkıp işlemcini 5800X3D yap daha iyi olur.

Geri
Yukarı