R5 3600, RVC GUI'da 98 derece oluyor

swindlerangel

Decapat
Daha fazla  
RAM
16gb
Anakart
msi A320M -A PRO
Ryzen 5 3600 işlemcimden fazla memnunum fakat RVC GUI gibi uygulamalarda aşırı ısınıyor. Hatta en son RVC GUI kullanışımda 98 derece görüp korumaya almıştı, yeni fan almadan veya downclock yapmadan bunu düzeltebilmemin yolu var mı? (veya RVC GUI RX580 görmüyor onu kullanmanın bir yolu var mı?)

Son düzenleyen: Moderatör:
Soğutucu büyük ihtimalle stok fandır. Kasanın içini iyice temizleyip soğutucunun macununu yenileyin sıcaklık azalacaktır. Olmadı undervolt yaparsın 2 3 fps farka 5 10 derece iner. Cbp ayarları da kapatmayı deneyebilirsin belki undervolta gerek kalmaz.

Soğutucu büyük ihtimalle stok fandır. Kasanın içini iyice temizleyip soğutucunun macununu yenileyin sıcaklık azalacaktır. Olmadı undervolt yaparsın 2 3 FPS farka 5 10 derece iner. Cbp ayarları da kapatmayı deneyebilirsin belki undervolta gerek kalmaz.

Kasayı haftalık temizliyorum macun yeni değiştirdim soğutucum stok da undervolt la pek uğraşasım yok da gerek kalmadı farklı uygulama buldum yine de sağ ol.

Kasayı haftalık temizliyorum macun yeni değiştirdim soğutucum stok da undervolt la pek uğraşasım yok da gerek kalmadı farklı uygulama buldum yine de sağ ol.

Ben de benzer bir sorun yaşıyorum nasıl çözdüğünü yazabilir misin? R5 3600 100 derecenin üstüne çıktı ve PC otomatik kendini kapattı.

Geri
Yukarı