R5 3600 sicaklik 98 derece oluyor

3.6'ya sabitlemek istemiyorum, Hyper 212 b. E. Alacagim ancak sicakliklar cok yuksek oldugu için garantiye gondermeyi dusundum.
Ne yapmaliyim?

Eğer işlemcide bir sorun yoksa CPB kapatıldığında sıcaklıklarda ciddi bir düşüş olacaktır. Bu işlemi yapıp hala yüksek ısılar görürseniz garanti kapsamında bir hareketiniz olsun. Şu an soğutucu tavsiyesi, çalışma girdisi gibi öneriler yapmak istemiyorum. Öncelikle bu işlemcinin sağlıklı olup olmadığını öğrenmek gerek.

Son düzenleme:
Sabitlemek istemiyorsan bu sicaklari gorursun o zman. Ya da manuel o.c yapacan baska yolun yok sogutucu almadikca yuksek isi gorursun.

Sabitlemezsem bu sicakliklari gorecegimi anlamak isin cok ugrasmis olsaniz gerek. Onun farkindayim zaten. Sogutucu alacagimi da belirttim. Benim derdim, sogutucu almadan, UV vs. yapmadan once garantiye gondermeli miyim? Cunku ortalama degerler degil bunlar. Cok yuksek sicakliklarda calisiyor.

Eğer işlemcide bir sorun yoksa CPB kapatıldığında sıcaklıklarda ciddi bir düşüş olacaktır. Eğer hala yüksek ısılar görürseniz garanti kapsamında bir hareketiniz olsun. Şu an soğutucu tavsiyesi, çalışma girdisi gibi öneriler yapmak istemiyorum. Öncelikle bu işlemcinin sağlıklı olup olmadığını öğrenmek gerek.

Tamamdir deneyim tekrar yazacagim.

Sabitlemezsem bu sicakliklari gorecegimi anlamak isin cok ugrasmis olsaniz gerek. Onun farkindayim zaten. Sogutucu alacagimi da belirttim. Benim derdim, sogutucu almadan, UV vs. yapmadan once garantiye gondermeli miyim? Cunku ortalama degerler degil bunlar. Cok yuksek sicakliklarda calisiyor.

Tamamdir deneyim tekrar yazacagim.

Reis sana derdimizi anlatamadik. R5 3600 fabrikasyon o.cli yani 4.2 goruyor kafasina gore voltaj veriyor bu da isinmasina sebep oluyor. CPB kapat 3.6 sabitleki o sicakliklari goruyon mu yine gormuyorsan islemcide sikinti yok demektir. O zaman sogutucu alabilirsin. Sen anladiysan sikinti yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı