Çözüldü R5 3600 RX 5500 XT sistem Assasins Creed Origins FPS düşüşü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

OmarDoc

Zeptopat
Daha fazla  
2 gün önce Assasins Creed oynamaya başladım fakat FPS'im yerlerde. Nasıl oluyor bilmiyorum şehirlere indiğim zaman 30 FPS 20 FPS'e düştüğü oluyor. Tapınaklara görev yapmaya gittiğimde ise 50 FPS zar zor alıyorum minimum sistemlere falan da baktım PC hayli hayli karşılıyor. Bu kasma sorununun bir çözümü varsa yazabilir misiniz?
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 3600.
  • Ekran kartı: RX 5500 XT.
  • RAM: 16 GB.
  • Anakart: AMD B450M Pro VDH Max.

Çözüm

Assassin's Creed Origins​

Bugün bende aldım ancak senin yaşadığın sorunu bende yaşıyorum araştırdım oyun ile alakalımış yani oyunun optimizasyon çop Odyssey optimizasyon daha iyi eğer oynamadıysanız gidip Odyssey oynayın originis ne yaparsanız yapın bir şeyler değişmez bende bugün aldığım gibi iade ettim.

Benim sistemim.
Ryzen 5 2600.
2x16 GB RAM.
RX 5600XT.
RAM çift kanal değil mi? Depolama aygıtların nedir?

PSU'n nedir?

2 gün önce Assassin's Creed oynamaya başladım fakat FPS'im yerlerde. Nasıl oluyor bilmiyorum şehirlere indiğim zaman 30 FPS 20 FPS'e düştüğü oluyor. Tapınaklara görev yapmaya gittiğimde ise 50 FPS zar zor alıyorum minimum sistemlere falan da baktım PC hayli hayli karşılıyor. Bu kasma sorununun bir çözümü varsa yazabilir misiniz?
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 3600.
  • Ekran kartı: RX 5500 XT.
  • RAM: 16 GB.
  • Anakart: AMD B450M Pro VDH Max.

Ultra ayarlarda mı oynuyorsunuz yoksa?

RAM çift kanal değil mi? Depolama aygıtların nedir?

PSU'n nedir?
Ram: Çift kanal
PSU: FSP 500-60ahbc 500w 80+
Depoloma: Crucial P2 Ct500p2ssd8 500 Gb 2300-940 Mb/s
İşlemci iyi. Ekran kartı vasat. 5600 XT olmalı. RAM çift kanal olmalı yoksa darboğaz yapar.

RAM çift kanal fakat oyunun minimum gereksinimlerine baktığımda ekran kartının gayet yeterli olduğunu görüyorum

Ram: Çift kanal
PSU: FSP 500-60ahbc 500w 80+
Depoloma: Crucial P2 Ct500p2ssd8 500 Gb 2300-940 Mb/s

PSU sorunlu değil, onu eledim.

Depolama hız olarak yeterli, onu da eledim.

RAM çift kanal zaten eledim.

O zaman, herhangi bir virüs şüphesi var mı PC'de? Yani ne olduğu belirsiz sitelerden bir şey indiriyor musun örneğin?

Driver'lar ve BIOS güncel mi?

Sıcaklıklar ne durumda?

Bir deneme olarak aramaya "güç seçenekleri" yazarak yüksek performansa almayı deneyebilirsin.

PSU sorunlu değil, onu eledim.

Depolama hız olarak yeterli, onu da eledim.

RAM çift kanal zaten eledim.

O zaman, herhangi bir virüs şüphesi var mı PC'de? Yani ne olduğu belirsiz sitelerden bir şey indiriyor musun örneğin?

Driver'lar ve BIOS güncel mi?

Sıcaklıklar ne durumda?

Bir deneme olarak aramaya "güç seçenekleri" yazarak yüksek performansa almayı deneyebilirsin.

İşlemci sıcaklığım bir tık yüksek sanırım tam bir bilgim yok nasıl olması gerektiği ile ilgili

GPU sıcaklığı: Boşta 30 Oyunda 50,60 arası

CPU sıcaklığı: Boşta 50 oyunda 70,80 arası (AMD stok soğutucusunu kullanıyorum.)

Driverlar tamamen güncel BIOS'ta o şekilde

Virüs ihtimali olabilir çünkü bazen Torrent oyunlar indiriyorum ama Kaspersky kullanıyorum herhangi bir virüs şüphesi olucanı sanmıyorum Kaspersky'e güvenerek.

Güç seçenekleride zaten yüksek performansta.

Driverlar tamamen güncel BIOS'ta o şekilde

Bunu da eledik.

Güç seçenekleride zaten yüksek performansta.

Bu da elendi.

Virüs ihtimali olabilir çünkü bazen Torrent oyunlar indiriyorum ama Kaspersky kullanıyorum herhangi bir virüs şüphesi olucanı sanmıyorum Kaspersky'e güvenerek.

Tam tarama yap yine de, bu cepte.

GPU sıcaklığı: Boşta 30 Oyunda 50,60 arası

CPU sıcaklığı: Boşta 50 oyunda 70,80 arası (AMD stok soğutucusunu kullanıyorum.)

Ekran kartı serin, işlemci biraz sıcak. Kullanımlar nasıl?

İşlemci sıcaklığım bir tık yüksek sanırım tam bir bilgim yok nasıl olması gerektiği ile ilgili

İşlemci: 70'e kadar serin. 70-75 arası idare eder, 75-77 eh; üstü sıkıntılı.

Ekran kartı: 75'e kadar tamam. 77 ve üstü sıkıntılı sayılabilir.

Geri
Yukarı