R5 3600 RX 5700 Sisteme Monitör Önerisi

Becce

Centipat
Merhaba dostlar,

Sipariş verdiğim,

AMD Ryzen 5 3600

MSI Radeon RX 5700 Gaming X

MSI B450 GAMING Plus Max

Özellikteki kasama 24 inch mi 27 inch mi tercih etmeliyim?
Ofisimde kullancagım, grafik programları ile birlikte tabii ki oyunlar olacak
Düşündüğüm klasik 24 inch, 144 MHz bir monitör fakat bu özelliklere almışken 2K, 27 inch bir monitör alınır mı?
24 için 1500 TL, 27 için 2000 civarı bütçe ayırabilirim, marka ve fikir önerilerinizi bekliyorum ardadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Becce hocam bende sistem topluyorum ve benim tercihim bu olacak,

24" 144mhz 1ms oyun icin en faydalı olanı diye düşünüyorum ve piyasadaki en uygunu sanırım bu.

Hayatta bu monitöre paranızı vermeyin.
Bu sistem için en mantıklı monitör bu.2K'da işlemciye binen yük de azalır oyunlarda ekran kartı kullanımı da artar.

Hayatta bu monitöre paranızı vermeyin.

Bu sistem için en mantıklı monitör bu.2K'da işlemciye binen yük de azalır oyunlarda ekran kartı kullanımı da artar.

hocam 27 cok büyük gelmez değil mi? gerçi magazadan bakmaya calısıcam hafta içi, gereksiz kalıcaksa, daha performans alabilmek için 24 inch 144 mhz alabilirim diye düşündüm. IPS düşünüyorum ayrıca, araştırdıgım kadarıyla IPS daha uyumlu benim isteğime göre

hocam 27 cok büyük gelmez değil mi? gerçi magazadan bakmaya calısıcam hafta içi, gereksiz kalıcaksa, daha performans alabilmek için 24 inch 144 mhz alabilirim diye düşündüm. IPS düşünüyorum ayrıca, araştırdıgım kadarıyla IPS daha uyumlu benim isteğime göre
32' kullanıyorum 27'ye geri dönüş yapamam çok alıştım. :D Bence 27' oyun içinde film,dizi izlerken vs. çok kullanışlı olur sizin için.

27 alacaksam sanırım 2k'dan asağı almamam gerek, o yüzden uygun olan modellerinden 24 inch 144 hz 1ms almaya karar verdim.

bu iki monitörden birini alacagım sanırım, 1500 üzerine cıkmak istemiyorum, çok fark yoktur aralarında sanırım diğer modellerle

Geri
Yukarı