R5 3600 RX 5700 Sisteme Monitör Önerisi

AOC 24G2U, mutlaka almalısın 100-150 TL daha pahalı ama IPS ve kendi hoparlörü var. 3 arkadaşıma aldırdım ölü piksel çıkmadı ve ısrarcı olduğum için teşekkür ettiler ayrı ayrı.
Gerçi sizin attıklarınızı da ilk defa gördüm onlar da IPS imiş. İkiside olur.

Merhaba dostlar,

Sipariş verdiğim,

AMD Ryzen 5 3600

MSI Radeon RX 5700 Gaming X

MSI B450 GAMING Plus Max

Özellikteki kasama 24 inch mi 27 inch mi tercih etmeliyim?
Ofisimde kullancagım, grafik programları ile birlikte tabii ki oyunlar olacak
Düşündüğüm klasik 24 inch, 144 MHz bir monitör fakat bu özelliklere almışken 2K, 27 inch bir monitör alınır mı?
24 için 1500 TL, 27 için 2000 civarı bütçe ayırabilirim, marka ve fikir önerilerinizi bekliyorum ardadaşlar.

Merhaba dostlar,

Sipariş verdiğim,

AMD Ryzen 5 3600

MSI Radeon RX 5700 Gaming X

MSI B450 GAMING Plus Max

Özellikteki kasama 24 inch mi 27 inch mi tercih etmeliyim?
Ofisimde kullancagım, grafik programları ile birlikte tabii ki oyunlar olacak
Düşündüğüm klasik 24 inch, 144 MHz bir monitör fakat bu özelliklere almışken 2K, 27 inch bir monitör alınır mı?
24 için 1500 TL, 27 için 2000 civarı bütçe ayırabilirim, marka ve fikir önerilerinizi bekliyorum ardadaşlar.
Bende amd 3600 msi 5600 var Viewsonic c mhd 24 inç olan kullanıyon iyi

VA panellerde, IPS'lerde olduğu gibi siyah performansı ve ghosting sorunları yoktur. Oyun konusunda VA panelden daha fazla verim alırsınız.

Hocam aynı sistem bende de var benim anakartım X570 GAMING Plus, ben de bu sisteme monitör arayışındayım 2K'da güzel performans veren bir sistem aslında ama en çok tereddütte olduğum 2K mı olmalı yoksa olmamalı mı. Araştırmalarıma göre ASUS ve AOC marka monitörler kaliteli.

Hocam anladıgım kdaarıyla 27 inch alınacaksa 2k olmalı, haricinde 24 inch 1080p yeterli olacak gibi duruyor, 144 mhz ve 1ms, IPS bir monitör bakıyorum bende artık, bir kaç yıl sonra 2k 27 inch gerek duyarsak değiştiririm artık.
VA panellerde, IPS'lerde olduğu gibi siyah performansı ve ghosting sorunları yoktur. Oyun konusunda VA panelden daha fazla verim alırsınız.

hocam arada bariz görüntü netligi farkı var galiba, öyle rekabetci oyunlardan ziyade zevk amaclı oyunlar oynayacagım için IPS daha uygun olacak bana sanırım

Yeni konular

Geri
Yukarı