Çözüldü R5 3600 RX 5700 XT+Nitro mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hesurge

Hectopat
Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar yeni bir sistem topladım tüm parçaları sonunda elime ulaştı sistemi kurdum ve düğmeye bastım heyecanlıyız tabii 2 aydır bekliyorum :D

Sistem;
İşlemci: R5 3600.
Ekran kartı: RX 5700 XT Sapphire +Nitro.
Anakart: MSI B450 Tomahawk Max.
RAM: Corsair 16 GB (2x8GB) Vengeance siyah DDR4 3200MHz CL16 Dual kit RAM.
SSD: Samsung 500GB 970 Evo NVMe M.2 SSD.
HDD: Samsung 500GB HDD.
Kasa: Cooler Master Masterbox MB511.

Sistemi sonunda tüm parçaları elime ulaştı, her şeyi tek tek taktım ve çalıştırdım. BIOS'a girdim, RAM frekanslarını 3200 aldım, herhangi bir sorun görmedim ve yeniden başlattım. Temiz en son sürümü Windows sitesinden ISO format dosyasını Rufus'la USB yazıp kurmayı denedim. Birkaç kere denedim kurulum sırasında bazen bittikten sonra yeniden başlatıyordu, sürekli mavi ekran hatası verip yeniden başlatıyordu. RAM frekanslarını düşürdüm sonrasında BIOS'u güncelledim, tek RAM çalıştırmayı denedim ama çözüm bulamadım. Eğer bu sorunu yaşayıp çözüm bulan varsa yardımcı olursa gerçekten sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar forma girmediğimden dolayı yazamadım tüm parçaları vatanda garantiye yolladım işlemci arızalı çıktı yenisini değiştirdiler bir sorun kalmadı.

IMG_20200106_115650.jpg

Teste başladım şimdi bittiğinde resimlerini atacağım.
3 saat sürdü yaklaşık 0 hata gösteriyor test sonucunda
IMG_20200106_151803.jpg
IMG_20200106_151815.jpg

Son düzenleme:
  • ISO dosyasını tekrar indir, hatalı şekilde inmiş olabilir.
  • Farklı bir flash bellek ile takıp dener misin?
  • Farklı bir depolama birimi ile dener misin?
Denedim yine olmadı hatta işlemciyi söktüm termal macunu yeniledim sonuç olarak M.2 SSD çıkardım normal HDD çalıştırdım sistem açıldı ne ekran kartında neden işlemcide sorun varmış iyi formlar RX 5700 XT+Nitro canavar maşallah ⚡ oyun testlerini incelemeyi paylaşacağım en kısa zamanda 🖐 yardımın için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Denedim yine olmadı hatta işlemciyi söktüm termal macunu yeniledim sonuç olarak M.2 SSD çıkardım normal HDD çalıştırdım sistem açıldı ne ekran kartında neden işlemcide sorun varmış iyi formlar RX 5700 XT+Nitro canavar maşallah ⚡ oyun testlerini incelemeyi paylaşacağım en kısa zamanda 🖐 yardımın için teşekkürler.
Geçmiş olsun, aldığınız SSD modeli sınıfında en iyilerinden, kötü şans sizi bulmuş. SSD'de değişim/iade talep edebilirsiniz. Yeni sisteminiz hayırlı olsun.

Deprem olsa AMD'den bilecekler için sorunu iyi ki bulmuşsunuz. 😁 Samsung SSD'de sorun olmasıda enteresanmış ama. Geçmiş olsun, güle güle kullanın.

Yeni konular

Geri
Yukarı