R5 3600 + RX 5700 XT sistem toplama

Bütçe
7500
Hocam imzanızda gördüğüm kadarıyla sisteminizde RTX 2070 ve 2K monitör var.
Bende 2070 Super ekran kartı almayı düşünüyorum ama monitör açısından kararsızım
Baktığımda 70-90 arası FPS veriyor 2K Ultra'da ,ama ilerleyen yıllarda oyunların grafiği ve yoğunluğu artacağı için yetersiz kalmaz mı diye de düşünmüyor değilim
Kendi fikrimce 5-6 sene gibi uzun kullanım için 1080P tam yeteri performansı sağlamaz mı?
Sadece fikrinizi almak için soruyorum.
Sevgili dostum hedefiniz 2k'da 144 Fps ise zaten Rtx 2070 Süper'den aşağı bir ekran kartı tercih etmeyin. Hatta bana göre en az Rtx 2080 olmalı. Ben ekran kartını geçen sene Almanya'dan getirtmiştim uygun fiyata o yüzden kullanıyorum yoksa 2080 Süperden aşağı kart almazdım şimdi olsa. Artık günümüz oyunlarında öyle 2k'da 144 Fps almak kolay olmuyor. Hele Ray Tracing açıkken falan mümkün değil. Özellikle ayar takıntınız var ise bu hususlara dikkat etmelisiniz. Çünkü 2k'da ultra ayarda bazı oyunlarda özellikle "AAA" oyunlarda 144 Fps almak biraz zor. 2080Ti ekran kartının bile alamadığı oyunlar var. Ama 80 üstü Fps 2k için makul görünüyor. Ben mesela 2k'da ultra ayarlarda genel olarak dediğiniz gibi 70-90 arası görüyorum hatta 100 üstü gördüğümde oluyor bazı sekanslarda. Ama 2k'da 144 Fps hedeflersem bir iki tık ayar kısmam gerekiyor. Genel olarak gayet tatmin edici bir oyun deneyimi elde ediyorum. Şimdi kaç yıl götürür getirir bilmem bu ekran kartı meselesinin şirazesi kaydı artık iyice İphone kafasına döndü 1,5 - 2 yılda bir yeni model geliyor firmalardan neyi alacağını şaşırdı millet. O tamamen sana kalmış zevk ve tabi ki bütçe meselesi. Yoksa 1080p'de oynarsın uzun yıllar 2k 'da oynarsın bir iki tık ayar kısarsın en fazla. Tercih meselesi yani. 1080p de 60 Fps alsan da keyif alabilirsin 2k da 144 Fps alsan da keyif alabilirsin :) Ama ben şunu hissediyorum 2k da 27" inç monitörde oyun oynamak başka bir hazmış. Her ne kadar yorucu olsa da malum ekran çok büyük ama buna değiyor gerçekten.

Son düzenleme:
Anakart: MSI B450M PRO- M.2 4133 MHz OC.

RAM: Corsair Vengeance 2x8 GB 3200 MHz.

Şu ikisi birbirine uyumludur değil mi ? İncehesap'ta ikisini seçemiyorum, tüm ram'lerde 2400 mhz seçtiriyor zorla.

Yeni konular

Geri
Yukarı