R5 3600 RX 5700 XT sistem toplama

ön tarafında herhangi bir hava akışı olmadığı için ve sadece bir tane fanı bulunduğu için söyledim hocam.
Çok sorun yaşar mıyım sizce bir anlık bi alışveriş oldu biraz bu benim için 319tl ye almıştım indirimde iken yakın zamanda.
ön tarafında herhangi bir hava akışı olmadığı için ve sadece bir tane fanı bulunduğu için söyledim hocam.
Bir de Xfx RX 5700 XT RAW 2 ULTRA önerir misiniz ısınma sorunu varmış sanırım ama incehesapta cuma günleri güzel indirime giriyor yoksa pulse la mı kalıyım

Son düzenleme:
Çok sorun yaşar mıyım sizce bir anlık bi alışveriş oldu biraz bu benim için 319tl ye almıştım indirimde iken yakın zamanda.

Bir de Xfx RX 5700 XT RAW 2 ULTRA önerir misiniz ısınma sorunu varmış sanırım ama incehesapta cuma günleri güzel indirime giriyor yoksa pulse la mı kalıyım
zaten kasanız ısınacaktır soğutması iyi olan bir kart seçmenizi öneririm

Gayet mantıklı teşekkürler
rica ederim.eğer bütçeniz yeterse sapphire tarafında nitro+ serisi kartların soğutması diğer kartlara göre daha iyi kendimde kullanıyorum.öneririm
Isınan model THIC serisiydi galiba. Bu RAW serisi yeni diye biliyorum. Saphhire Pulse modeline de bakabilirsin 3400-3500 civarında fiyatı.
Ben Sapphire Pulse RX 590 kullanıyorum, almadan önce çok ısınıyor falan demişlerdi ama hiç de öyle değil.
hocam hiç stres testine soktunuz mu.eğer stres testine soktuysanız %100 yük altında verdiği sıcaklık değerleri nedir yazabilir misiniz.

Gigabyte B450M S2H ile B450 TOMAHAWK MAX arasındaki farklar nelerdir ben sadece oyun için kullanacağım sistemi oc işlemlerine de belki ilerde ihtiyaç duyarsam girerim. Kısacası Tomahawk ın S2H üzerine avantajları nelerdir?
Bahsettiğiniz Anakart başlangıç seviyesi gibi düşünün. TOMAHAWK MAX B450'ler arasındaki en iyi ANAKART'lardan birisi hatta bence en iyisi. Karşılaştırmaya aşağıdan bakabilirsiniz.

Bahsettiğiniz Anakart başlangıç seviyesi gibi düşünün. TOMAHAWK MAX B450'ler arasındaki en iyi ANAKART'lardan birisi hatta bence en iyisi. Karşılaştırmaya aşağıdan bakabilirsiniz.
Peki başka anakart öneriniz var mı bu sistem için? Daha düşük fiyatlı.
Bir de sizce b550 yi beklemeli miyim?
zaten kasanız ısınacaktır soğutması iyi olan bir kart seçmenizi öneririm
Gigabyte rx 5700 xt gaming oc nasıldır pulse a karşı.
Buyrun hocam.
Bütçe biraz daha artarsa High Power Performace GD serisine bakmanızı öneririm. 12V kanalından 600Watt verebiliyor 600Watt olanı, malum 5700XT için minimum 650W öneriliyor.
Bu uygun olur mu?

Son düzenleme:
Merhabalar ilk defa konu açacağım bir hatam olursa şimdiden özür dilerim.
Kasa: Sharkoon RGB lıt 100(alındı)
RAM: Apacer panther 8 GB 3000MHz(8x2)(alındı)
Anakart: Gigabyte B450M S2H(500)
GPU: Sapphire Pulse RX 5700 XT(3500)
CPU: Ryzen 5 3600(1400)

-Sistemdeki kasanın hava akımı nasıldır?
-Bu sistem için PSU ve 480 GB SSD öneriniz var mıdır?
-Ileri de o.c yapmayı düşünüyorum anakartı değiştirmeli miyim siz hangi anakartı önerirsiniz.
-Genel olarak sistemde bir değişiklik öneriniz varsa duymak isterim. Bütçe olarak 6500 civarı kasa ve RAM hariç.

Kasa orta seviyelerde. PSU olarak marka bilmiyorum ama 600 veya 650W 80+ Bronze veya White alabilirsin bütçe kısıtlıysa. 600W ve 650W zorunlu ama. Anakartı B450 Tomahawk Max yapmanızı öneririm. SSD olarak 480GB 530/500 oranlarında SSD alın ama oyun oynayacaksanız bence 1 TB alın. 2 TB daha iyidir ama. Ekran kartınız benimki ile yaklaşık aynı. Deneyimlerime bakarak söylüyorum şıkır şıkır oynatıyor. Bu arada bence garanti olsun 650W PSU alın. 650W istiyordu galiba minimum olarak RX5700 XT kartı. Bence 750W PSU alın kafa rahat olsun.
Peki başka anakart öneriniz var mı bu sistem için? Daha düşük fiyatlı.
Bir de sizce B550'yi beklemeli miyim?

Gigabyte RX 5700 XT Gaming OC nasıldır Pulse'a karşı.

Bu uygun olur mu?

B550 bence bekleme. B450 Tomahawk Max zaten 64 GB RAM dahi takılabilen bir anakart. Dayanı yani sonuna kadar. Ayrıca herhalde B550 1600 TL falan olur. Ekran kartı olarak tam bilmiyorum AMD tarafını. Ama NVIDIA açısından söyleyeyim 2 fan şart bu kasaya koyacaksak. Tek fan almayın yeter bence. Ekran kartı bilgilerini ama başka kişilerden alın ne yazık ki bilgisizim AMD ekran kartı tarafında.
Bu uygun olur mu?
[/QUOTE]
650 Watt yapabilir misiniz onu? Gold yerine Bronze olabilir ama minimum 650W istiyor RX 5700 XT

Son düzenleme:
Kasa orta seviyelerde. PSU olarak marka bilmiyorum ama 600 veya 650W 80+ Bronze veya White alabilirsin bütçe kısıtlıysa. 600W ve 650W zorunlu ama. Anakartı B450 Tomahawk Max yapmanızı öneririm. SSD olarak 480GB 530/500 oranlarında SSD alın ama oyun oynayacaksanız bence 1 TB alın. 2 TB daha iyidir ama. Ekran kartınız benimki ile yaklaşık aynı. Deneyimlerime bakarak söylüyorum şıkır şıkır oynatıyor. Bu arada bence garanti olsun 650W PSU alın. 650W istiyordu galiba minimum olarak RX5700 XT kartı. Bence 750W PSU alın kafa rahat olsun.
Bütçemi çok geçmek istemiyorum ssd konusunda haklısınız ama eğer yer ihtiyacı duyarsam 1tb lık bir hdd alırım diye düşündüm ileride psu sanırım 650w alırım B450 tomahawk max uzun süre değişim ihtiyacı görmiyeceksem isterim aslında ama s2h nin üstüne nasıl avantajları vardır bilemiyorum bu konuda beni aydınlatabilir misiniz?

B550 bence bekleme. B450 Tomahawk Max zaten 64 GB RAM dahi takılabilen bir anakart. Dayanı yani sonuna kadar. Ayrıca herhalde B550 1600 TL falan olur. Ekran kartı olarak tam bilmiyorum AMD tarafını. Ama NVIDIA açısından söyleyeyim 2 fan şart bu kasaya koyacaksak. Tek fan almayın yeter bence. Ekran kartı bilgilerini ama başka kişilerden alın ne yazık ki bilgisizim AMD ekran kartı tarafında.
Bu uygun olur mu?
650 Watt yapabilir misiniz onu? Gold yerine Bronze olabilir ama minimum 650W istiyor RX 5700 XT
[/QUOTE]
650 Watt ın minimum olduğunu bilmiyordum teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı