R5 3600 RX 5700 XT sistem toplama

Bütçemi çok geçmek istemiyorum SSD konusunda haklısınız ama eğer yer ihtiyacı duyarsam 1TB'lık bir HDD alırım diye düşündüm ileride PSU sanırım 650W alırım B450 Tomahawk Max uzun süre değişim ihtiyacı görmiyeceksem isterim aslında ama S2H'nin üstüne nasıl avantajları vardır bilemiyorum bu konuda beni aydınlatabilir misiniz?

S2H üstüne öncelikle o 32 GB RAM destekler iken Tomahawk Max 64 GB RAM destekler. Ayrıca Crossfire desteği vardır ama gereksiz. Ayrıca Tomahawk Max 4133 MHz'e kadar destekler RAM Frekansı'nı fakat S2H 3660 gibi bir rakamdı yaklaşık. Yani Upgrade yaparsanız RAM alanında yeni anakart gerekmeyecektir. Yani, doğrusu 500 TL farka değer mi derseniz tartışmaya açıktır. Bence doğru düşünmüşsünüz bu arada. HDD hemen takılır, siz ise mantık hatası yapmayarak ekran kartına bastırmışsınız ki mantıklı olan budur. Ekran kartları öyle hemen takarım sonra satarım gibi olaylar olmaz. PSU olarak ise 650W öneririm ki ben 2070S ve 3600X ile 650W kullanıyorum. Bence PSU burada asıl önemli olan olay. HDD eklersiniz hemen olur biter. Bence bu fiyata mükemmel sistem toplamışsınız. Anakart olayı ise, 32 GB RAM gelecekte de yetecektir. Bence S2H alınabilir. Tomahawk Max iyi ama 2 katı para biraz fikir meselesi. S2H yeterli gelecektir. Ama sıkıntı olan sadece 2 Ram slotu vardır S2H'nin. Ayrıca Sata girişi anlamında 6-8 gibi dezavantajları var. Tomahawk Max tercihiniz olsun bence. Ses kartı anlamında da bir tık daha iyi galiba Tomahawk Max.

S2H üstüne öncelikle o 32 GB RAM destekler iken Tomahawk Max 64 GB RAM destekler. Ayrıca Crossfire desteği vardır ama gereksiz. Ayrıca Tomahawk Max 4133 MHz'e kadar destekler RAM Frekansı'nı fakat S2H 3400 gibi bir rakamdı yaklaşık. Yani Upgrade yaparsanız RAM alanında yeni anakart gerekmeyecektir. Yani, doğrusu 500 TL farka değer mi derseniz tartışmaya açıktır. Bence doğru düşünmüşsünüz bu arada. HDD hemen takılır, siz ise mantık hatası yapmayarak ekran kartına bastırmışsınız ki mantıklı olan budur. Ekran kartları öyle hemen takarım sonra satarım gibi olaylar olmaz. PSU olarak ise 650W öneririm ki ben 2070S ve 3600X ile 650W kullanıyorum. Bence PSU burada asıl önemli olan olay. HDD eklersiniz hemen olur biter. Bence bu fiyata mükemmel sistem toplamışsınız. Anakart olayı ise, 32 GB RAM gelecekte de yetecektir. Bence S2H alınabilir. Tomahawk Max iyi ama 2 katı para biraz fikir meselesi. S2H yeterli gelecektir.
Teşekkürler S2H tercih etmek daha sağlıklı olacaktır bu durumda benim için gerçekten iki katı şuan çok yüksek bana göre çok fark olmayan bi kart için bu konuda aydınlattığınız için çok sağolun tekrardan.

Teşekkürler S2H tercih etmek daha sağlıklı olacaktır bu durumda benim için gerçekten iki katı şu an çok yüksek bana göre çok fark olmayan bir kart için bu konuda aydınlattığınız için çok sağ olun tekrardan.

2 Kata değmeyebilir evet. S2H sizin için daha iyi. Doğrusu ben Tomahawk Max'i sadece adı için aldım :) Zaten 16 GB sizi uzun yıllar idare eder. 32'de koyarsınız 5 sene sonra. Zaten RAM'ler o kadar pahalı değil.
Teşekkürler S2H tercih etmek daha sağlıklı olacaktır bu durumda benim için gerçekten iki katı şuan çok yüksek bana göre çok fark olmayan bi kart için bu konuda aydınlattığınız için çok sağolun tekrardan.
Rica ederim. Zaten ben S2H düşünmüştüm ama adı çok karışık diye vazgeçmiştim.

Anakart: .
Ssd: .
Psu: .

Anakart: .
Ssd: .
Psu: .
Teşekkür ederim hocam ama psu ve ssd bütçemin dışına çıkıyor ssd yi 480 gb olarak lazım.
Bu Gigabyte ın H modeli ile S2H modeli arasında nası farklar var aşağı yukarı aynı sanırım.

Geri
Yukarı