R5 3600 RX 5700XT Sistem CS:GO'da Düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10

siluette

Hectopat
YouTube'dan izlediğim benchmarklara göre (aynı işlemci, aynı ekran kartı, aynı ayarlar, hatta aynı driver) çok düşük FPS alıyorum. Örneğin RDR2 aynı ayarlarda herifte 90FPS'e kadar çıktığı oluyor bense 45-65 arasında gidiyorum. CS:GO'da adamla yaklaşık 100FPS falan fark var arada, hatta 3-4 tane benchmark videosuna daha baktım aynı şey gene. Arkadaşımla CS:GO'dayız base de aynı yerdeyiz ve ikimizin oyunuda en Low'da hatta ben çok fazla FPS yükseltici ayar daha yaptım. Kendisi R5 2600 ve RX580 kullanıyor 320 aldığını söyledi hatta ekran açtırdım gerçekten de 320-350FPS alıyor bense en fazla 250-260 bu arada izlediğim benchmarklardan fazla FPS aldığım hiçbir oyun yok. Şimdi diyebilirsiniz CS:GO'yu Low'da oynama ekran kartın Ultra'da daha iyi performans verir diye, bir tane benchmark haritası indirdim ve Low'da ve en yüksek grafiklerde test yaptım Low'da average 250FPS, en yüksekte average 220FPS çıktı yani bende Low'da oynamaya karar verdim ki uzun bir süre Ultra'da oynamıştın. FPS'lerde çok fark yoktu.
Sistemim:
R5 3600.
5700XT Nitro+
Neo Forza Black faye 2x8 3200MHz CL16(Memtest'de herhangi bir hata çıkmadı)
Aerocool 600W 80+ Cylon.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam belki o kadar fark etmez ama güç ayarlarına bakabilir misiniz? Orada nihai performansı deneyip haber verir misiniz? Bende de drop giriyordu o ayar güç tasarrufu modunda olunca.

Önerim userbenchmark gibi siteleri baz almaman çünkü hatalı bir sitedir.
Hayır,öyle siteleri baz almadım dediğim gibi youtube'dan.
Hocam belki o kadar fark etmez ama güç ayarlarına bakabilir misiniz? Orada nihai performansı deneyip haber verir misiniz? Bende de drop giriyordu o ayar güç tasarrufu modunda olunca.
Nihai performansta kullanıyorum.

Belki adam OC yapmıştır bu arada gariptir bende de vardı bir ekran kartı benim PC'de CS:GO'da 80-90 FPS verirken arkadaşımın
kasasında 120'den aşağı vermiyordu iki işlemcide ekran kartına darboğaz yapabilecek işlemci değildi.

Belki adam OC yapmıştır bu arada gariptir bende de vardı bir ekran kartı benim PC'de CS:GO'da 80-90 FPS verirken arkadaşımın
kasasında 120'den aşağı vermiyordu iki işlemcide ekran kartına darboğaz yapabilecek işlemci değildi.
Hocam 4-5 tane böyle benchmark izledim hepsinde durum aynı .OC sanmıyorum zaten bu kadar artar mı ki FPS OC'den ?

Hocam 4-5 tane böyle benchmark izledim hepsinde durum aynı. OC sanmıyorum zaten bu kadar artar mı ki FPS OC'den?

OC bayağı fark ettiriyor ama o kadar oynar mı bilmiyorum. Daha önce yaptıklarımda ekran kartı işlemci darboğazını gidermek için eski nesil çok ucuz olan işlemcilere yapmıştım FPS'i ciddi derecede arttırmıştı ama sebebi darboğazın gitmesi sizin sorunu maalesef bilmiyorum. Eğer monitör 60 Hz ise fazla takmayın bence 60 Hz'de 60FPS üstü fark etmiyor bildiğim kadar yanlışım varsa düzeltin.

OC bayağı fark ettiriyor ama o kadar oynar mı bilmiyorum. Daha önce yaptıklarımda ekran kartı işlemci darboğazını gidermek için eski nesil çok ucuz olan işlemcilere yapmıştım FPS'i ciddi derecede arttırmıştı ama sebebi darboğazın gitmesi sizin sorunu maalesef bilmiyorum. Eğer monitör 60 Hz ise fazla takmayın bence 60 Hz'de 60FPS üstü fark etmiyor bildiğim kadar yanlışım varsa düzeltin.
Monitörüm 144Hz yani 500-600 FPS'de alsam 144FPS görücem biliyorum ama yinede insan bu kadar para verdiği bir şeyin düşük performans vermesini istemez.

Yeni konular

Geri
Yukarı