R5 3600 RX 590 sistem boştayken mavi ekran hatası

Emperor4231

Megapat
Makaleler
1
Yer
Konya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP OMEN 30L, RTX 3060, Ryzen 5 5600X, HyperX 3200Mhz CL22 16GB Dual Kit
Meslek
Kılınç Makina Tarım Sanayi'de çalışıyor
RAM
?
Ekran kartı
RX 590
İşlemci
R5 3600
Herkese iyi Sosyaller. Arkadaşım sisteminin boştayken mavi ekran vererek kapandığını söyledi bende minidump dosyalarını istedim. Çoğunlukla WmiPrvSE.exe uygulamasından dolayı çökmüş. Ben RAM'lerden dolayı olduğunu düşünüyorum ama yine de garanti olsun diye size de danışmak istedim. Bu arada Memtest86 istedim arkadaşımdan, attığı zaman buraya atacağım sonuçlarını.

Minidump: Minidump.rar

RAM'leri: TForce 8x2 16 GB

Herkese iyi sosyaller. Arkadaşım sisteminin boştayken mavi ekran vererek kapandığını söyledi bende minidump dosyalarını istedim. Çoğunlukla WmiPrvSE.exe uygulamasından dolayı çökmüş. Ben RAM'lerden dolayı olduğunu düşünüyorum ama yine de garanti olsun diye size de danışmak istedim. Bu arada Memtest86 istedim arkadaşımdan, attığı zaman buraya atacağım sonuçlarını.

Minidump: Minidump.rar

RAM'leri: Tforce 8x2 16 GB

Sistem kaynaklıda sıkıntıları var gibi arkadaşınızın. Virüs kaynaklı da olabilir. Neden böyle diyorum kayıt defterinden bile mavi yemiş. Dosyalarını yedekleyip orijinal Windows isosuyla temiz bir format atsın. (Crack yapmasın) Ardından Windows güncellemelerinin hepsini yapsın. Kullanmaya başlasın. Sıkıntı devam ediyorsa Memtest bakın. Devam etmiyorsa sıkıntı yoktur.

Yok ben format atamam diyorsanız da aşağıdaki komutları cmdyi yönetici başlatıp çalıştırın.

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
sfc / scannow

iki komutta bittiğinde bilgisayarı yeniden başlatın.

Sistem kaynaklıda sıkıntıları var gibi arkadaşınızın. Virüs kaynaklı da olabilir. Neden böyle diyorum kayıt defterinden bile mavi yemiş. Dosyalarını yedekleyip orijinal Windows isosuyla temiz bir format atsın. (Crack yapmasın) Ardından Windows güncellemelerinin hepsini yapsın. Kullanmaya başlasın. Sıkıntı devam ediyorsa Memtest bakın. Devam etmiyorsa sıkıntı yoktur.

Yok ben format atamam diyorsanız da aşağıdaki komutları CMD'yi yönetici başlatıp çalıştırın.

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
SFC / scannow

İki komutta bittiğinde bilgisayarı yeniden başlatın.

Çok kez format attırmış ama sonuca ulaşamamış. 3 kere bilgisayarcıya vermiş ama onlarda çözememiş. Tahminim benim de RAM üzerinden oldu. Arkadaşıma söyledim Memtest yapıp en kısa sürede sonuçları atacak o vakit atarım buraya.

Yeni konular

Geri
Yukarı