R5 3600 RX 6600 XT'yi besler mi?

@Sir Benjamin BIOS'dan hepsini açtığında eğer varsa Ryzen Master aşağı yukarı böyle gösterir.

Control Mode "Precision Boost Overdrive"
CPU Clock Speed Maximum: 4.200 Mhz
CPU Voltage Maximum: Auto
Screenshot_2.jpg

ASUS'da bu ekranda var. CPU Core Ratio otomatik olacak Precision Boost Overdrive ise enabled.

Screenshot_3.jpg

@Sir Benjamin BIOS'dan hepsini açtığında eğer varsa Ryzen Master aşağı yukarı böyle gösterir.

Control mode "Precision Boost OverDrive"
CPU clock Speed maximum: 4.200 MHz.
CPU voltage maximum: Auto.

İşte CPB default olarak açık geliyor olması lazım onunla BIOS'ta ellediğim tek ayar ez System tuning bölümünden ASUS Optimal'ı seçmek ve ReSize BAR'ı aktif etmek, XMP de açık. PBO'yu nereden açabilirim ve CPB'nin açık olup olmadığını nereden kontrol edebilirim? İkinci kısmı sormamın sebebi oyunlarda vs olsun hiç işlemcinin sıcaklıklarında ani bir fırlama olmadı genelde kademeli artma oldu.

Ufak bir aydınlanma yaşıyorum sisteme zaten Ryzen Master'ı kurmuşum ama hatırlamıyorum :D Neyse şu an önümdeki ekran bu:

Dosya Ekleri

• IMG_20210918_202357.jpg
    IMG_20210918_202357.jpg
    207,1 KB · Görüntüleme: 41
@Sir Benjamin BIOS'dan Precision Boost Overdrive seçeneğini enabled yaptı mı? Şu anda CPB açık sende ama PBO görünmüyor. Olması BIOS'tan disabled yapıp tekrar enabled de. Bu ekranda görünmesi lazım.

Evet PBO'yu enabled yaptım. Bir daha disabled'dan enabled yapayım.
@kino hocam şu anda tekrardan ikinci girişte enabled yaptım. Yapmam gereken başka ayar var mı? Bir daha girmeyeyim BIOS'a.

Geri
Yukarı