R5 3600 RX 6600 XT'yi besler mi?

@Sir Benjamin o ayarın pek fark yaratacağını sanmam, istediğin gibi kalsın.

Enteresan bir çar gerçekten... Yine dediğiniz Control mode bölmesinde manual yazıyordu. Suçluyu ASUS optimal ayarı olarak görüp kapattım şimdi tekrar bakıyorum bakalım bu sefer ne olacak.
Hala manual yazıyor 😐

Ryzen Master'da bir sıkıntı olabilir belki. Neyse biz yapacağımız yaptık tekrar teşekkür ederim. İşlemcinin 6 çekirdeği de yine 3.9GHz ve 1.344v değerinde çalışıyor.

@Sir Benjamin 3.9GHz üzerine çıkmıyor mu hiç?

Çıktığını görmedim açıkçası. Stabil 3.9GHz.
Bir ekleme yapayım: ASUS Optimal ayarını kapatıp ASUS Performance Enhancement açtığımda işlemci 4.1Ghz (ama 4.2'ye yakın olabilir) frekansta çalışıyor fakat voltaj değeri 1.1v'lara düşüyor.

@Sir Benjamin Turbo hızı 4.200MHz yani çıkması lazım neden eski frekansı duruyor hala.

Buna ben de pek anlam veremedim ama stabil giden bir şeyi bozmayı da çok istemediğimden daha doğrusu korktuğumdan ellemek, kurcalamak istemedim çünkü BIOS pek de uzmanlık alanım sayılmaz :/

@Sir Benjamin istersen eski haline de getirebilirsin tabii ki. PBO yazısının çıkmaması ve frekansın ASUS'a göre değişkenlik göstermesi garip geldi.

Eski haline getirebilmekten değil de bazen ekrana görüntü gelmiyor gibi durumlar görüyorum forumda. Bununla alakalı belki bir konu açabilirim birazcık kurcalarız bunu.

Yeni konular

Geri
Yukarı