R5 3600 RX 7600 oyun oynarken ekran kapanıyor

kayrayilman

Hectopat
Makaleler
2
Ekran kapanıyor siyah oluyor ve PC kapanmıyor. Ekran kartını alalı 2 gün oldu daha eski RX590 ekran kartımda böyle bir sorunum yoktu. Oyundayken ekran bir anda gidiyor, PC'yi resetleyip açtığımda ekran kartı driverı falan silinmiş oluyor. CS:GO'da da FPS düşüklüğü yaşıyorum. DxDiag da 'grafik cihaz sürücü hata kodu 22' alıyorum. Bunun sebebi nedir eskiden yaşayan da çok muş bu sorunu çözümü yok mu? Ve evet driverı 2-3 kere DDU ile sildim tekrar yükledim hatta eski sürümü de yükledim yine aynı sorun ama eski sürümde drıverı silmiyor fakat yine ekran kapanıyor.

Ekran kartının sıcaklık değerlerini kontrol ettin mi bir FurMark testi yaparsan iyi olur.

73 dereceyi geçmiyor. Isı ile alakalı bir problem rastlamadım bu sorun oyunlarda oluyor. Oyunlarda da ısı problemi yok. Ekran kartım Sapphire Pulse versiyonu.

Ekran kartının sıcaklık değerlerini kontrol ettin mi bir FurMark testi yaparsan iyi olur.

35 dakika 2K çözünürlükte fur mark testi yaptım. Sonuçlar bunlar benchmark testinde de 10776 çıktı. 3060 Ti ile neredeyse aynı.
Screenshot_5.png

Dediğim gibi 73 dereyeceyi geçmemiş ve hotspot değeri de 110 ısı noktası maksimumunun bayağı altında bu test sürecinde de ekran kapanmadı. Oyunlarda neden böyle yapıyor anlamış değilim.

CS:GO'da RX 590, Ryzen 5 3600 ile 300 FPS aldığım oyunda şu an 130 FPS zor alıyorum. Kafayı yemek üzereyim.

Son düzenleme:
73 dereceyi geçmiyor. Isı ile alakalı bir problem rastlamadım bu sorun oyunlarda oluyor. Oyunlarda da ısı problemi yok. Ekran kartım Sapphire Pulse versiyonu.

35 dakika 2K çözünürlükte fur mark testi yaptım. Sonuçlar bunlar benchmark testinde de 10776 çıktı. 3060 Ti ile neredeyse aynı.Eki Görüntüle 1857902

Dediğim gibi 73 dereyeceyi geçmemiş ve hotspot değeri de 110 ısı noktası maksimumunun bayağı altında bu test sürecinde de ekran kapanmadı. Oyunlarda neden böyle yapıyor anlamış değilim.

CS:GO'da RX 590, Ryzen 5 3600 ile 300 FPS aldığım oyunda şu an 130 FPS zor alıyorum. Kafayı yemek üzereyim.

FPS konusunda sorun işlemci olabilir.

Ryzen 5 3600 var 4.2 GHz de çalışıyor. RX 590'ım vardı ondayken 300 FPS alıyordum.

Bence darboğaz oluyor. Ayrıca sistem PCI-e 3.0 tabanlı bi sistem, atacağım videoda 3.0 sıfır ile performans farkı olabileceğini söylüyor. R5 5600 ve B550 anakart almanı öneririm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bence darboğaz oluyor. Ayrıca sistem PCI-e 3.0 tabanlı bir sistem, atacağım videoda 3.0 sıfır ile performans farkı olabileceğini söylüyor. R5 5600 ve B550 anakart almanı öneririm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam bundan olsa diğer oyunlarda da sorun yaşamaz mıydım? R6 da V-Sync açıkken 144 FPS Ultra, BF1 Ultra 144 sabit, Forza Horizon 4, 130 FPS ekstrem ayarlar. Ki FurMark benchmark da da sıkntı çıkmadı. Bu sadece CS:GO'da oluyor. İşlemci bazlı oyun derseniz LoL de vs Valorant da da sorun yoktu.

@Recep Baltaş bu sorunu yaşayan çok kişi var forumda buna bir çözüm bulunamaz mı?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı