Oyun oynarken ekran kapanıyor ama kasa çalışır durumda

SametBLT

Yoctopat
Daha fazla  
Yok abi bu sorun kafayı yedirtecek bana. Anakarti değiştirdim, işlemciyi değiştirdim, RAM değiştirdim... Yine aynı, yine ayni. Sadece GTA V'te yapiyor benimki. Böyle yolda giderken minik minik göz kırpma gibi ekran kararması oluyor ama çok az görünüyor, belli belirsiz, bir müddet sonra da ekran gidiyor. Birden ekran kartinin fanları duruyor ama kasa çalışmaya devam ediyor. Sorun PSU'da mı acaba? Tek o kaldı degistirmedigim. Ekran kartı da bir yıllık daha.

Sistemim:
Ryzen 5 5600 islemci
ASUS TUF Gaming X570 Wi-Fi Anakart
RX 580 8 GB 250 bit ekran karti
2x8 GB Corsair 3200 MHz DDR 4 RAM
240 GB SSD
500 GB M.2 SSD
1 TB HDD
650 Watt Corsair +80 Plus PSU
27 inch 144 Hz 1 ms Acer monitor.

Sorun büyük ihtimalle çip sorunu bence bu sorun marka ayırt etmeksizin tak diye çıkabiliyor evet optimizede daha iyide bence NVIDIA'yla alakası yok kartın kullanımına bağlı olabilir.
Teknoloji şans işi tabi birazda, aynı kartı senelerce sorunsuz kullananda var muhakkak. Ama orana vurursak, AMD kartlardaki bu ekran kapanma sorunları çok can sıkıcı şekilde fazlaydı bir ara.

Teknoloji şans işi tabii biraz da, aynı kartı senelerce sorunsuz kullananda var muhakkak. Ama orana vurursak, AMD kartlardaki bu ekran kapanma sorunları çok can sıkıcı şekilde fazlaydı bir ara.

Evet baz serilerde bayağı bir bu bozulmalar var mesela R7 265 ve HD 7850 bunun en üst seviyesine ulaşmış ekran kartları bir süreden sonra çip huzura kavuşuyor 😀

Kardeşim düzeldimi?
Yok abi bu sorun kafayı yedirtecek bana. Anakarti değiştirdim, işlemciyi değiştirdim, RAM değiştirdim... Yine aynı, yine ayni. Sadece GTA V'te yapiyor benimki. Böyle yolda giderken minik minik göz kırpma gibi ekran kararması oluyor ama çok az görünüyor, belli belirsiz, bir müddet sonra da ekran gidiyor. Birden ekran kartinin fanları duruyor ama kasa çalışmaya devam ediyor. Sorun PSU'da mı acaba? Tek o kaldı degistirmedigim. Ekran kartı da bir yıllık daha.

Sistemim:
Ryzen 5 5600 islemci
ASUS TUF Gaming X570 Wi-Fi Anakart
RX 580 8 GB 250 bit ekran karti
2x8 GB Corsair 3200 MHz DDR 4 RAM
240 GB SSD
500 GB M.2 SSD
1 TB HDD
650 Watt Corsair +80 Plus PSU
27 inch 144 Hz 1 ms Acer monitor.
Kardeşim düzeldimi eğer duzeldiyse nasıl düzeldi?

Geri
Yukarı