R5 3600 sistem 3 haftalık olmasına rağmen yavaşladı

Tarslan35

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci :)
Dün bilgisayarı yanlış kapatmamdan dolayı SSD içindeki veriler sıfırlandı bayağı uğraştım ve hallettim ama bilgisayarım 3 haftalık ve gayet iyi olmasına rağmen takılmalar donmalar oluyor bazen bazı programlar yanıt vermiyor bunun bir sebebi var mıdır mesela bu yazıyı yazarken bazen takılıyor ve yazdığım harfler geç geliyor.

RTX 2070 Super Gaming X Trio.
Ryzen 5 3600.
16 GB 3400MHz RAM.

Örneğin masaüstü fotoğrafı bile bazen böyle yüklenmiyor:

Dosya Ekleri

• aaa.png
    aaa.png
    45 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:
Dün bilgisayarı yanlış kapatmamdan dolayı SSD içindeki veriler sıfırlandı bayağı uğraştım ve hallettim ama bilgisayarım 3 haftalık ve gayet iyi olmasına rağmen takılmalar donmalar oluyor bazen bazı programlar yanıt vermiyor bunun bir sebebi var mıdır mesela bu yazıyı yazarken bazen takılıyor ve yazdığım harfler geç geliyor.

RTX 2070 Super Gaming X Trio.
Ryzen 5 3600.
16 GB 3400MHz RAM.
Virüs olabilir cidden iyi sisten çünkü.

Dosya Ekleri

• aaaaaa.png
    aaaaaa.png
    36,2 KB · Görüntüleme: 29
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şu videoyu izleyebilirsiniz. Gizlilik derken onca gereksiz ayar var burada en azından sisteminizi biraz hızlandırabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şu videoyu izleyebilirsiniz. Gizlilik derken onca gereksiz ayar var burada en azından sisteminizi biraz hızlandırabilir.

Hocam sorun var bence bu ayarlara ihtiyaç duyan bir sistemim yok çünkü.

Hocam R5 2600 kullanırken başıma gelmişti. Sistemde geç açılma, pencereler arası geçişlerde 10 yıllık pc performansına düşüş var mı? Eğer öyleyse işlemci çekirdek kapatmış olabilir bende olduğu gibi, Windows tek çekirdekte çalışıyodur. Nerden düzelttiğimi hatırlamıyorum ama çok basit bir çözümü var. Google'layarak bulunabilir. Cevabını bekliyorum.

Hocam R5 2600 kullanırken başıma gelmişti. Sistemde geç açılma, pencereler arası geçişlerde 10 yıllık PC performansına düşüş var mı? Eğer öyleyse işlemci çekirdek kapatmış olabilir bende olduğu gibi, Windows tek çekirdekte çalışıyordur. Nerden düzelttiğimi hatırlamıyorum ama çok basit bir çözümü var. Google'layarak bulunabilir. Cevabını bekliyorum.

Evet hocam sanki eski bir sistemmiş gibi davranıyor hemen bakacağım internetten.Ne yazarak aratmalıyım?

Geri
Yukarı