R5 3600 sistem yavaşladı

Forse

Hectopat
Makaleler
2
Bilgisayarda oyun oynarken ekranda düz ve monitörün ekranın en altına kadar süren bir sürü çizgi çıkmaya başladı ama sorunsuz kullanabiliyordum bilgisayarı. Bu konu hakkında açtım bir konu ama sorunu halledemedim. Şimdi de bilgisayarım yavaşladı. Bilgisayarda bir video durdurunca yarım saniye geç durduruyor. Aşırı fazla yavaşladı oyunlarda. FPS düşüklüğü var mı test etmedim ama gerçekten yavaşlama var bilgisayarda. Neden bilmiyorum ama bu 2 gündür hem ekran hem de bu yavaşlama canımı sıktı. Ekran kartında bir sorun varsa hiçbir şey yapamayacağım çünkü ekran kartına dokunmak istemiyorum, sadece bilgisayarcıya götürebilirim ama koronavirüsten dolayı da dışarı çıkamıyorum. Sorun nedir neden kaynaklı oluyor anlamadım? En başta ekranın üstünde monitörün en altına kadar düz çizgiler ve şimdi de yavaşlama, programlar bile geç açılıyor.

Ekran kartı; RX 5700.
İşlemci: R5 3600.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam olarak şundandır demek zor ama sisteminizdeki tüm bileşenleri yazabilir misiniz. Büyük ihtimalle yazılımsal bir sorun vardır oyun sırasında kullanım değerlerini ve görev yöneticisinden arka planda herhangi bir işlem devam ediyor mu kontrol edebilir misiniz?

Diskin marka modelini yazar mısınız? Arka planda çalışan uygulamaları kontrol edin, disk sağlık testi de yapın.
Disk sağlığı testim %89 okuma yazma hızlarım normal hatta 520mb'lık disk 519 olarak gösteriyor. CrystalDiskMark testinde, Biraz araştırdım Monitör'de çıkan anormal çizgiler anakarttaki sorundan dolayı olabilir diyordu.
Tam olarak şundandır demek zor ama sisteminizdeki tüm bileşenleri yazabilir misiniz. Büyük ihtimalle yazılımsal bir sorun vardır oyun sırasında kullanım değerlerini ve görev yöneticisinden arka planda herhangi bir işlem devam ediyor mu kontrol edebilir misiniz?
Hayır etmiyor, sadece kaspersky açık ama bilgisayarım güçlü 0,1 işlemci kullanıyor ve 100mb ram harcıyor bir sorun olacağını sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı