R5 3600 sistem boşta 52 derece oluyor

EmreGüler

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar R5 3600 işlemcimin 4-5 saat farklı bir değerde ısınma problemi var örneğin 5-6 saat çalıcan PC işlemci sıcaklık degeri boşta 38-40 ise 5-6 saat sonra 51-52 oluyor ya da diger gün açar açmaz sabit 50-51 oluyor sonra yeniden açıp kaptıyorum düzeliyor tam sorun nedir çözemedim.

Not: Macunu degiştirildi 1-2 gün normal seyretti sonra yine dengesizleşti günü gününü tutmuyor.

Macun-Cooler Master MasterGel maker nano partiküllü termal macun.
İşlemci-R5 3600.
Anakart-ASUS Prime B450M a 2
Ekran kartı-ASUS RTX2060 EVO.
RAM-HyperX 16 GB.
Sıvı sogutma-MSI MAG 240r.
Kasa-Cooler Master MCB-B311
Güç kaynagı-Cooler Master Elite V3 600Watt.

Merhaba arkadaşlar R5 3600 işlemcimin 4-5 saat farklı bir değerde ısınma problemi var örneğin 5-6 saat çalıcan PC işlemci sıcaklık degeri boşta 38-40 ise 5-6 saat sonra 51-52 oluyor ya da diger gün açar açmaz sabit 50-51 oluyor sonra yeniden açıp kaptıyorum düzeliyor tam sorun nedir çözemedim.

Not: Macunu degiştirildi 1-2 gün normal seyretti sonra yine dengesizleşti günü gününü tutmuyor.

İşlemci-R5 3600.
RAM-HyperX 16 GB.

PBO ve CPB BIOS üzerinden aktif ise kapatın hocam. İşlemcinin anlık yüksek frekansta çalışmasını sağladığı için sıcaklıklar değişiyor olabilir.

İşlemci-R5 3600.
RAM-HyperX 16 GB.

Dostum ne kadar ilgisi olabilir ama PC güç seçeneklerinde dengeli(önerilen olanı seç) AMD balancez ya da yüksek performans yazıyor orada onları kullanma belki bu sebebtendir.

Biostan core performance boostu kapatabilirsin. Pc boştayken bile işlemciyi gereksiz yoruyor.
Hocam bende de r5 3600 var ve bende de o seçenek açık. Aşırı iyi hava iletimi kasada olmamasına rağmen, boşta aldığım max. sıcaklık 40 derece. Zaten önemli olan yük altındaki sıcaklık değeri. Sen pc Boştayken diyorsun ama, Herhangi bir virüs yazılım varsa işlemciye yük olabilir. Bundan ötürü de sıcaklıkta değişim yaşayabilirsin.

Hocam bende de r5 3600 var ve bende de o seçenek açık. Aşırı iyi hava iletimi kasada olmamasına rağmen, boşta aldığım max. sıcaklık 40 derece. Zaten önemli olan yük altındaki sıcaklık değeri. Sen pc Boştayken diyorsun ama, Herhangi bir virüs yazılım varsa işlemciye yük olabilir. Bundan ötürü de sıcaklıkta değişim yaşayabilirsin.
Knk yükte valorant oynuyor normalde 50 geçmezdi ama dediğim gibi saat saat gün gün degişiyor 62-63 derceye çıkıyor inmiyor ben acaba donadım sorunumu diye düşünüyorum
PBO ve CPB BIOS üzerinden aktif ise kapatın hocam. İşlemcinin anlık yüksek frekansta çalışmasını sağladığı için sıcaklıklar değişiyor olabilir.
Bakıcam knk

Doğru ama yine de core performance boost'un kapalı olması daha iyi.

Geri
Yukarı